ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rada EÚ oficiálne spustila PESCO

Rada Európskej únie pre zahraničné veci v pondelok 11. decembra na svojom zasadnutí rozhodla o formálnom spustení Stálej štruktúrovanej spolupráce Európskej únie v oblasti bezpečnosti a obrany (PESCO), na ktorej sa napokon zúčastní 25 členských štátov EÚ.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Mimoriadna inventarizácia muničných skladov

Ozbrojené sily Slovenskej republiky ukončili mimoriadnu inventarizáciu muničných skladov, ktorú nariadil minister obrany SR Peter Gajdoš po prvých nezrovnalostiach. Podľa prvých záverov orgánov činných v trestnom konaní sa nepreukázalo, že by chýbajúca munícia bola predmetom trestnej činnosti, ale ide o dôsledok nesprávnej evidencie a manipulácie s ňou, ktorá sa datuje až do roku 2006. Na základe nariadenia šéfa rezortu obrany prijali vojaci už viaceré opatrenia.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Cvičenie Pegas 2017

Spolu 31 príslušníkov Brigády bojového zabezpečenia a Národného centra vojenskej dopravy Bratislava sa pod velením riadiaceho cvičenia, podplukovníka Richarda Beniaka, zúčastnilo na cvičení Pegas 2017.

Čítať ďalej
  • 11.12. 2017
  • Pozemné sily OS SR

Velkorážové kulomety ve světě

Kulomety používající ke střelbě munici větší ráže, než je běžné puškové střelivo, se v arzenálech armád začaly objevovat zejména mezi dvěma světovými válkami. Představovaly odpověď na jinou novou zbraň, a sice tanky, případně další obrněná vozidla, která měla učinit přítrž vleklým zákopovým bojům.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2017
  • Dušan Rovenský

Knižné novinky