ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ozbrojené sily dostali nové bojové vozidlá pechoty

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera v priestore Prevádzky špeciálneho skúšobníctva Lieskovec spoločnosti Konštrukta – Defence v Dubnici nad Váhom odovzdal vojakom do užívania 21 kusov modernizovaných bojových vozidiel pechoty v dvoch verziách. Určené sú pre prápor ISTAR a pre mechanizované jednotky.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Maľutky pod Vihorlatom

V dňoch 28. mája až 1. júna vrcholí vo výcvikovom priestore Kamenica nad Cirochou výcvik strelcov operátorov bojových vozidiel BVP-1. Po splnení predpísaných cvičení v streľbe z lafetovaných zbraní a absolvovaní výcviku na streleckých trenažéroch teraz vedú streľbu ostrými pancierovými granátmi a riadenými protitankovými strelami na reálne vraky bojovej techniky.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • 22. mpr

Deň otvorených dverí – 22. mpr Michalovce

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 1. 6. 2018 v čase od 8.00 do 12.00 h v priestoroch 22. mechanizovaného práporu (mestské kasárne).

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • 22. mpr

Výcvik personálu do mierovej operácie UNFICYP

Výcvik kľúčového personálu (ďalej len „KP“) do septembrovej rotácie mierovej operácie UNFICYP sa aj tento rok uskutočnil vo Výcvikovej jednotke vojenských misií (VJVM) Základne výcviku a mobilizačného doplňovania Martin (ZaVaMD). V priebehu dvoch týždňov boli profesionálni vojaci pripravovaní na svoje nasadenie v teoretickej a aj praktickej rovine.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • ZaVaMD

Knižné novinky