ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vyššie platy pre vojakov sú realitou

Vyššie platy pre profesionálnych vojakov sú realitou. Novelu zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov, ktorej cieľom je zatraktívniť službu v ozbrojených silách, včera schválilo plénum Národnej rady SR.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

MO ČR obdrželo tři nabídky na dodávku BVP

V souladu se stanoveným harmonogramem veřejné zakázky „Pásové bojové vozidlo pěchoty a jeho modifikace – nákup“ v úterý 15. října obdrželo Ministerstvo obrany předběžné nabídky od tří výrobců. Předběžné nabídky podaly společnosti BAE Systems Hägglunds AB, GDELS - Santa Barbara Sistemas SA a Rheinmetall Landsysteme GmbH.

Čítať ďalej
  • 16.10. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

STARTEX cvičenia Fire Rescue 2019

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa dňa 14.októbra 2019 začalo medzinárodné cvičenie vojenských hasičských jednotiek Fire Rescue 2019. Cvičenia sa zúčastňujú vojenské hasičské jednotky Vzdušných síl OS SR (VzS OS SR), vybrané hasičské jednotky Armády Českej republiky, príslušníci Úradu hlavného lekára a zdravotná záchranná služba Bratislava.

Čítať ďalej
  • 16.10. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Nácvik uvádzania do bojovej pohotovosti

príslušníkov 1. mechanizovanej brigády


Uvádzanie do bojovej pohotovosti, plnenie úloh mobilizácie a opatrení na ochranu síl spoločne nacvičujú v dňoch 15. a 16. októbra príslušníci veliteľstva brigády, podriadené útvary a jednotky 1. mechanizovanej brigády pod velením náčelníka štábu plukovníka Jána Halaja.

Čítať ďalej
  • 16.10. 2019
  • 1. mb

Knižné novinky