ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenskí vojaci úspešní v súťaži

vojenských kompetencií v rámci operácie UNFICYP


Príslušníci Slovenského kontingentu nasadení v operácii UNFICYP a zaradení do jednotky Mobile Force reserve obsadili v rámci súťaže Military Skills Competition druhé miesto. Táto súťaž je organizovaná dvakrát ročne a zúčastńujú sa v nej tímy všetkých národností, ktoré v operácii pôsobia.

Čítať ďalej
  • 15.12. 2017
  • UNFICYP

MO SR začalo s kontrolnými skúškami

prototypu bojového obrneného vozidla 8x8


Špecialisti ministerstva obrany z Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie začali s kontrolnými skúškami prototypu bojového vozidla 8x8, ktorý je výsledkom doterajšieho slovensko-fínskeho vývoja. Potrvajú približne do polovice januára 2018. Po nich budú až do marca nasledovať vojskové skúšky. Ich súčasťou budú aj skúšky vozidla vo Fínsku, a to v extrémnych zimných podmienkach.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Finančná pomoc rodine vojnového veterána

Odhodlanie pomôcť dokáže spájať. Dôkazom toho je aj spoločná iniciatíva Vojenskej podpornej nadácie, Únie vojnových veteránov, Základne výcviku a mobilizačného doplňovania a Strediska CIMIC a PSYOPS v Martine, zameraná na pomoc rodine zosnulého Michala Kubáňa, rotného v. v., bývalého príslušníka OS SR a vojnového veterána.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2017
  • Pozemné sily OS SR

Modernizované bojové lietadlo Orao 2.0

Srbský zbrojársky priemysel už druhý rok prezentuje nelietajúcu maketu technologického demonštrátora modernizovaného bojového lietadla Orao 2.0. Modernizácia zahŕňa digitalizáciu stroja aj celú škálu nových inteligentných zbraní.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Miroslav Gyűrösi

Knižné novinky