ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Německu právě vrcholí půlroční příprava

mezinárodních jednotek pro nasazení v Litvě


V německém výcvikovém prostoru Altmark probíhá od 5. května dvoutýdenní certifikační cvičení praporního úkolového uskupení vyčleněného do sil eFP (Enhanced Forward Presence) v Litvě. Společného cvičení se kromě německých a nizozemských vojáků účastní i rotní úkolové uskupení Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2018
  • Armáda ČR

Netopier zostal na Bralcoch nezdolaný

V priestoroch Centra výcviku Lešť, na cvičných skalách Bralce sa 15. až 16. mája uskutočnil už šiesty ročník Medzirezortnej súťaže v skalnom lezení. Zorganizoval ho Odbor špeciálneho výcviku Centra výcviku Lešť. Podľa hlavného rozhodcu kapitána Martina Urbana je súťaž určená pre príslušníkov ozbrojených síl i mimorezortných ozbrojených zložiek. Na Lešti sa zišli zástupcovia vojenských útvarov, príslušníci Hasičského záchranného zboru (HaZZ) MV SR a Horských záchranných služieb.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Minister Gajdoš rokoval s Shri M. J. Akbarom

– indickým štátnym ministrom pre vonkajšie záležitosti


Prehĺbenie bilaterálnej spolupráce, podpora slovenského obranného priemyslu, ako aj modernizačné projekty vojenskej techniky boli hlavnými témami dnešného stretnutia ministra obrany SR Petra Gajdoša a štátneho ministra pre vonkajšie záležitosti Indickej republiky Shri M. J. Akbara.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

BAE Systems navštíví bratislavský IDEB

Představí BvS10 i novinky z dílny CV90 pro AČR


Společnost BAE Systems se 16. až 18. června účastní mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDEB v Bratislavě. Zaměří se zde zejména na programy výměny bojových vozidel, které se chystá nabídnout několika klíčovým evropským zemím včetně Slovenska a České republiky.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2018
  • BAE Systems

Knižné novinky