ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vymenovanie nového náčelníka GŠT OS SR

Novým náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky bude od 7. mája 2018 genmjr. Daniel Zmeko (dňom 7. mája generálporučík). Do funkcie ho včera vymenoval prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Prezident ČR jmenoval nového náčelníka GŠT AČR

Prezident Miloš Zeman včera jmenoval nového náčelníka Generálního štábu Armády České republiky. K 1. květnu se jím stane generálporučík Aleš Opata, který ve funkci nahradí armádního generála Josefa Bečváře. Slavnostnímu aktu byla přítomna ministryně obrany Karla Šlechtová a velení Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Vojenští policisté trénovali jízdy na motocyklech

Čeští a slovenští vojenští policisté dobře vědí, že kromě jiných dovedností musí dobře zvládat také techniku jízdy v automobilech a na motocyklech. Domluvili se proto na společném cvičení na základě bilaterální smlouvy, kterou hlavní představitelé již dříve uzavřeli, a celý minulý týden se zdokonalovali na vojenském letišti v Bechyni.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Sezónna údržba UVZ v ZaVaMD Martin

Základňa výcviku a mobilizačného doplňovania (ZaVaMD) Martin je výcviková a vzdelávacia inštitúcia OS SR, ktorej poslaním je zabezpečovať a vykonávať výcvik jednotlivca, odborný výcvik, výcvik a vzdelávanie poddôstojníkov, výcvik kľúčového personálu do operácií MKM a zabezpečiť výcvikové priestory pre vykonávanie výcviku zložkami OS SR.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • ZaVaMD

Knižné novinky