ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Úvodná plánovacia konferencia k príprave

práporného taktického cvičenia


V priestoroch veliteľstva 1. mechanizovanej v Topoľčanoch sa 27. januára uskutočnila úvodná plánovacia konferencia k príprave práporného taktického cvičenia 13. mechanizovanej práporovej skupiny (prTC 13. mprsk) s bojovou streľbou, ktoré sa uskutoční pod názvom Slovak Rifles 2020 v mesiaci jún 2020 v Centre výcviku Lešť.

Čítať ďalej
  • 29.01. 2020
  • 1. mb

Účastníci DKAVŠ na 11. mechanizovanom prápore

V termíne od 6. decembra 2019 do 5. februára 2020 v 11. mechanizovanom prápore Martin získavajú praktické vedomosti absolventi vysokých škôl v 21. Dôstojníckom kurze pre absolventov vysokých škôl (DKAVŠ) z Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika Liptovský Mikuláš (AOS).

Čítať ďalej
  • 29.01. 2020
  • 11. mpr

Charitatívny bazár NATO 2019

– slávnostné odovzdanie symbolických šekov


Dňa 27. januára 2020 boli v priestoroch veliteľstva NATO v Bruseli slávnostne odovzdané symbolické šeky s finančnou pomocou od medzinárodnej charitatívnej organizácie NATO Charity Bazaar.

Čítať ďalej
  • 29.01. 2020
  • ÚVP Brusel

Extrémního armádního závodu Winter Survival

se letos účastní i ženské družstvo z Polska


Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v neděli v podvečer na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno Mezinárodní mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2020. Účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli z pěti zemí, přivítalo v nejvyšších moravskoslezských horách překrásné slunečné počasí.

Čítať ďalej
  • 28.01. 2020
  • Armáda ČR

Češi působí v Kosovu už 21 let,

na konci ledna se tam vystřídají další vojáci


Přispíváte ke stabilitě a bezpečnosti v regionu, poděkoval vojákům vedoucí českého zastupitelského úřadu v Prištině Pavel Bílek. Celkem osm jich zde v rámci 17. skupiny působí na velitelství mise KFOR. Na konci ledna je nahradí kolegové z 18. jednotky.

Čítať ďalej
  • 28.01. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky