ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slávnostný nástup k 15. výročiu vzniku

zvolenského práporu rádiolokačného prieskumu


Dňa 1. októbra 2018 uplynulo 15 rokov od kedy vznikol prápor rádiolokačného prieskumu (ďalej len prRLPs). Výročie vzniku si 16. 10. 2018 príslušníci prRLPs pripomenuli slávnostným zhromaždením v priestoroch Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2018
  • kvrps

SR sa zapojí do cvičenia Trident Juncture 2018

Príslušníci Ozbrojených síl SR si v nadchádzajúcich týždňoch spoločne s vojakmi z 31 spojeneckých a partnerských krajín Severoatlantickej aliancie precvičia svoje spôsobilosti na cvičení NATO Trident Juncture 2018. Ide o najrozsiahlejšie cvičenie Aliancie od konca studenej vojny, na ktorom sa zúčastní celkovo do 45 000 vojakov.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Prezident SR navštívil tankistov

Minister obrany SR Peter Gajdoš pondelok 15. októbra spolu s prezidentom SR, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR, Andrejom Kiskom navštívil Vojenský výcvikový priestor Kamenica nad Cirochou. Pri tejto príležitosti predstavil šéf rezortu obrany spolu s vojakmi prezidentovi spôsobilosti tankovej roty 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov. Súčasťou ukážok boli aj streľby z tanku.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vojenskí hasiči VzS OS SR cvičili na Lešti

V dňoch 8. až 12. októbra 2018 sa uskutočnil súčinnostný výcvik vojenských hasičských jednotiek VzS OS SR v priestore CV Lešť, ktorého cieľom bolo prehlbovanie a zosúladenie odborných spôsobilostí príslušníkov Vojenskej hasičskej jednotky VzS OS SR (ďalej len VHJ pri vykonávaní špeciálnych činností počas záchranných prác. Cvičenia sa zúčastnili príslušníci hasičských jednotiek tk Sliač, dk Kuchyňa a vk Prešov.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Do přípravy vojáků k nasazení do Mali

se zapojili i budoucí právníci a lékaři


Z lesa se ozývaly dlouhé dávky ze samopalu, které v pravidelných intervalech přerušovaly jen výbuchy granátů. Uprchlický tábor vybudovaný v bezprostřední blízkosti malijské metropole Bamako se ocitnul v jednom ohni. Raněných a mrtvých byly desítky. Tábor napadli bojovníci jednoho ze znepřátelených kmenů. Netrvalo dlouho a na místo dorazili příslušníci českého kontingentu, kteří zajistili perimetr tábora a přivolali MEDEVAC.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky