ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Intenzívny výcvik pred vyslaním

do operácie efP v Lotyšsku


Intenzívny výcvik pred vyslaním do operácie efP v Lotyšsku Príslušníci 21.samohybného delostreleckého oddielu Michalovce 2.mechanizovanej brigády PS OS SR pod vedením svojho veliteľa pplk. Mareka Uchaľa a v súčinnosti s príslušníkom GŠ OS SR plk. Romanom Bobaľom, vykonali v dňoch 9. až 20.mája 2022 v priestoroch VVP Valaškovce odborný výcvik pred vyslaním do operácie efP v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Pozemné sily OS SR

Úspešné nasadenie IRF roty v Bosne a Hercegovine

V stredu 4. mája 2022 sa v Trebišove uskutočnil slávnostný nástup trebišovskej roty IRF (Immediate Response Force) 52. výsadkového práporu (52. vpr) po návrate z nasadenia v operácii EUFOR Althea v Bosne a Hercegovine. Jednotka rezervných síl IRF rota pre operáciu EUFOR Althea bola aktivovaná v stredu 23. februára 2022. Po vycestovaní plnila operačné úlohy pod velením mnohonárodného práporu v počte 118 profesionálnych vojakov.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • 52. vpr

Jednání Vojenského výboru Evropské unie

a Vojenského výboru NATO


Ve dnech 17. až 19. května se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil v Bruselu jednání Vojenského výboru Evropské unie a následně Vojenského výboru NATO. Hlavními tématy setkání na úrovni EU bylo projednání politicko-strategického dokumentu EU, zapojení jednotek do zahraničních operací EU a spolupráce EU a NATO. Na úrovni NATO se jednalo o bezpečnostní situaci na východě Evropy, implementace strategických dokumentů a posilování vojenských schopností.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Armáda ČR

Američania v zostave nitrianskeho práporu

Najväčšie tohtoročné cvičenie našich ozbrojených síl v spolupráci so zahraničnými partnermi NATO Slovenský štít 2022 sa v priestoroch Centra výcviku Lešť postupne rozbieha, prechádza do svojej ďalšej fázy.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Pozemné sily OS SR

Děti z Olomoucka prožily den s tankisty

Projekt POKOS (Příprava občanů k obraně státu) jezdí nejčastěji za dětmi do škol, tentokrát to ale bylo naopak. Desítky jich zamířily v úterý 17. května do Přáslavic, kde sídlí 73. tankový prapor. Konal se tu branný den s armádou a kromě zážitků si děti odvezly i spoustu užitečných informací.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • 73. tpr

Knižné novinky