ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Univerzita obrany v Brně nechala nahlédnout

pod pokličku umění vědců


V pátek navečer se netradičně zaplnilo nástupiště Univerzity obrany v Brně v Kasárnách Šumavská. Místo pochodujících jednotek studentů se zde mezi jednotlivými stanovišti procházely desítky návštěvníků Noci vědců.

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Na horu Říp díky vojákům vyjely

i děti na invalidních vozících


V sobotu 6. října pořádala Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR s podporou Ministerstva obrany Výšlap na horu Říp. Poprvé se u této příležitosti sjely děti a rodiče z celé republiky. Výšlap byl mimo jiné spojený s oslavou stého výročí založení samostatného československého státu. Akci podpořila brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • Armáda ČR

44. lehký motorizovaný prapor

si připomněl desetileté výročí


Desetileté výročí si ve čtvrtek 4. října slavnostním nástupem v Žižkových kasárnách připomněl 44. lehký motorizovaný prapor v Jindřichově Hradci. Zúčastnil se ho náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata, zástupci státní správy, samosprávy a řada dalších hostů.

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • Armáda ČR

Súčinnostné cvičenie Laborec 2018

Vo štvrtok 4. októbra 2018 sa príslušníci Centra potrubnej dopravy zapojili do súčinnostného cvičenia jednotiek Havarijno – obnovovacieho systému „Laborec 2018“ pri obci Vojany v Michalovskom okrese. Úlohou bolo precvičiť koordináciu zložiek pri vzniku mimoriadnej situácie na ropovode a minimalizovať tak dopad na životné prostredie.

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Príprava deviatej rotácie do vojenskej operácie

Resolute Support Afganistan


Ozbrojené sily Slovenskej republiky sa v nebojovej operácii Resolute Support (RS) v Afganistane podieľajú na udržaní bezpečnejšieho prostredia spolu s budovaním a rozvojom samotných Afganských národných bezpečnostných síl. Súčasťou národnej prípravy do nebojovej misie je výcvik kľúčového personálu vo Výcvikovej jednotke vojenských misií (VJVM) Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine (ZaVaMD).

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • ZaVaMD

Knižné novinky