ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Prostredníctvom Vojenského LetoFestu

chce byť rezort obrany bližšie k ľuďom


V priestoroch amfiteátra na Zemplínskej Šírave sa včera uskutočnil prvý z piatich Vojenských LetoFestov. Prostredníctvom vystúpení vojenskej hudby a slovenských kapiel vrátane sprievodného programu chce rezort obrany priblížiť verejnosti Ozbrojené sily SR, ich poslanie a fungovanie. Program v nedeľu pokračoval do 22.00 h, vstup bol zdarma.

Čítať ďalej
  • 19.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Návšteva prezidenta Čiernej Hory v SR

Vo štvrtok 15. júla vykonal oficiálnu návštevu Slovenskej republiky prezident Čiernej Hory Milo Djukanović. Počas jednodňovej návštevy absolvoval prijatie u prezidentky SR a predsedu Národnej rady SR. V popoludňajších hodinách spolu s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou vzdal úctu obetiam boja za slobodu a demokraciu položením venca pri pamätníku Brána slobody na Devíne.

Čítať ďalej
  • 19.07. 2021
  • VePBA

Plánované presuny techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 19. do 25. júla 2021 je cez územie SR plánovaných osem cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v súvislosti s prepravou materiálu a účasťou na medzinárodných cvičeniach.

Čítať ďalej
  • 19.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky