ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové vozidlá

Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok 9. augusta v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej slávnostne odovzdal profesionálnym vojakom do užívania 9 nových vozidiel Tatra. Určené sú pre vojenské útvary v Hlohovci, v Michalovciach, v Nemšovej, v Trebišove a v Zemianskych Kostoľanoch. Slúžiť budú na plnenie úloh v oblasti logistiky, ale aj pre potreby domáceho krízového manažmentu.

Čítať ďalej
  • 22.08. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 19. do 25. augusta 2019. Celkovo by malo ísť o 11 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických, chorvátskych a maďarských vojakov.

Čítať ďalej
  • 20.08. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 12. do 18. augusta 2019. Celkovo by malo ísť o 9 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických vojakov, ktorí sa budú presúvať v rámci operácie Atlantic Resolve.

Čítať ďalej
  • 12.08. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

CSG se chystá na veletrh MSPO v Kielcích

Ve dnech 3. – 6. září letošního roku se v polských Kielcích uskuteční mezinárodní veletrh vojenské techniky MSPO 2019, který patří k největším v Evropě. Nebudou na něm chybět ani společnosti holdingu Czechoslovak Group, která tímto zvou partnery i zákazníky do své expozice.

Čítať ďalej
  • 09.08. 2019
  • Czechoslovak Group

Knižné novinky