ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Čeští vojáci v Africe prokázali připravenost

i smysl pro improvizaci


Koulikoro Training Center v Mali je nyní přechodným domovem našich vojáků, převážně příslušníků 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce. Během uplynulých měsíců absolvovali desítky výjezdů mimo základnu a další desítky je ještě čekají. Zvláštností zdejší služby je, že jsou každodenně ve styku se španělskými a německými kolegy, s nimiž tvoří rotní úkolové uskupení pod českým velením.

Čítať ďalej
  • 22.08. 2019
  • Armáda ČR

Prehliadka pred vyslaním a slávnostná rozlúčka

s vojakmi odchádzajúcimi do operácie v Bosne


Pri príležitosti vyslania príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky do operácie EUFOR – ALTHEA v Bosne a Hercegovine bola 9. augusta 2019 vykonaná v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin poradová prehliadka (Preparation for Overseas Movement – POM), spojená so slávnostnou rozlúčkou.

Čítať ďalej
  • 22.08. 2019
  • ZaVaMD

16. ročník Dňa otvorených dverí v Nemšovej

Veliteľka základne podplukovníčka Tatiana Nagyová v priestoroch Zásobovacej základne I. brigádneho generála Jozefa Martina Kristína v Nemšovej zahájila 16. augusta príhovorom a privítaním hostí v poradí 16. ročník Dňa otvorených dverí.

Čítať ďalej
  • 22.08. 2019
  • ZZ I.

Profesionálni vojaci budú mať vyššie platy

Profesionálni vojaci Ozbrojených síl SR budú mať vyššie platy. Vyplýva to z novely zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov, ktorú včera schválila slovenská vláda. Ide o ďalšie z opatrení rezortu obrany, ktorým chce zatraktívniť službu v ozbrojených silách. Pre účinnosť zmien je ešte potrebný súhlas Národnej rady SR.

Čítať ďalej
  • 22.08. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky