ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Zimný výcvik druhákov

Vo Vojenskom výcvikovom priestore Kamenica nad Cirochou pri Humennom sa od pondelka do piatku koná zimný blokový výcvik kadetov 2. ročníka Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika Liptovský Mikuláš. So 77 slovenskými kadetmi cvičí aj 10 kadetov z Univerzity obrany Brno.

Čítať ďalej
  • 12.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Kadeti na snehu

Prechodom zasneženým horským terénom na snežniciach sa v pondelok 10. februára začalo pre časť kadetov 3. ročníka Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši týždňové zimné sústredenie. Všetkých 64 tretiakov sa postupne vystrieda aj na zjazdových, skialpinistických a bežeckých lyžiach.

Čítať ďalej
  • 12.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku

je pripravená reagovať v prípade epidémie koronavírusu na Slovensku


Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku, vrátane poľnej nemocnice ozbrojených síl ROLE 2, sú pripravené v prípade epidémie koronavírusu na Slovensku bezprostredne reagovať. Po pondelkovej návšteve vojenskej nemocnice v Ružomberku v sprievode predsedu vlády SR Petra Pellegriniho to deklarovali minister obrany SR Peter Gajdoš, zástupca riaditeľa nemocnice plk. MUDr. Roman Jantoš a podpredseda krízového štábu Ministerstva obrany SR Ján Hoľko.

Čítať ďalej
  • 12.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Čiastkový nácvik uvádzania do pohotovosti

si príslušníci 1. mb precvičili aj v nočných hodinách


Čiastkový nácvik uvádzania do pohotovosti, plnenie úloh mobilizácie a opatrení na ochranu síl spoločne nacvičili nielen počas dňa, ale aj v noci z 10. na 11. februára príslušníci veliteľstva brigády, podriadené útvary a jednotky 1. mechanizovanej brigády (ďalej len 1. mb) spolu s práporom logistiky Topoľčany (ďalej len prlogTO) pod velením náčelníka štábu plukovníka Petra Ondrejku.

Čítať ďalej
  • 12.02. 2020
  • 1. mb

Knižné novinky