ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Spoločná strelecká príprava 12. mpr

V rámci prípravy na spoločné plnenie úloh cvičenia Slovak Shield 2022 vykonali príslušníci 12. mechanizovaného práporu Nitra spoločný výcvik v streleckej príprave s jednotkami Armády Spojených štátov.

Čítať ďalej
  • 12.05. 2022
  • 12. mpr

Návšteva prezidenta Poľska u predsedu NR SR

V stredu 11. mája sa uskutočnilo oficiálne prijatie prezidenta Poľskej republiky Andrzeja Dudu predsedom NR SR Borisom Kollárom. Vojenské pocty formou špaliera v priestoroch Bratislavského hradu zabezpečila Čestná stráž OS SR pod velením nadporučíka Olivera Koššibu na kvalitnej úrovni.

Čítať ďalej
  • 12.05. 2022
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Vo VTSÚ Záhorie prebehli skúšky

ponúkanej pásovej bojovej techniky


V priestoroch Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) na Záhorí boli vykonané skúšky vybraných parametrov pásových bojových vozidiel, ktoré zahraniční výrobcovia ponúkajú rezortu obrany v rámci projektu obstarania nových pásových transportérov.

Čítať ďalej
  • 11.05. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Dozimetr a chemický průkazník,

to jsou zbraně chemického pozorovatele


Na konci dubna se uskutečnil v posádce Stará Boleslav kurz chemického pozorovatele pro příslušníky Agentury logistiky. Tito specialisté, kteří musí být u každé roty, se učili ovládat přístroje chemického a radiačního průzkumu, a především vyhodnocovat případné nebezpečí.

Čítať ďalej
  • 11.05. 2022
  • Agentura logistiky

Obranný priemysel SR získal od Rheinmetallu

významnú zákazku za 60 miliónov eur


Dňa 10. mája 2022 podpísali spoločnosti Ray Service a Rheinmetall dve zmluvy v hodnote spolu viac ako 60 miliónov eur. Vzťahujú sa na výrobu a dodávku elektrických a elektronických komponentov pre vozidlo Lynx. Prvá zmluva zahŕňa riadiace systémy, káblové zväzky a osvetľovacie systémy za viac ako 30 miliónov eur, ktoré sú určené pre druhú fázu programu Lynx KF41 maďarskej armády. Druhým balíčkom je predbežná zmluva na dodávky v hodnote približne 30 miliónov eur, ktoré sa budú realizovať za predpokladu, že Rheinmetall uspeje v slovenskom tendri.

Čítať ďalej
  • 11.05. 2022
  • Rheinmetall

Knižné novinky