ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci budou pomáhat v zařízeních

poskytujících sociální péči


Vláda ČR v úterý 14. dubna rozhodla o využití Armády České republiky v zařízeních poskytujících sociální služby. Konkrétně půjde o vykonávání pomocných činností. Vyčleněno může být až 360 vojáků.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Viroložka Vanda Boštíková k pandemii:

Věděli jsme, že to jednou přijde


Jednou z odbornic na virovou problematiku je proděkanka královéhradecké Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a viroložka profesorka Vanda Boštíková. Prakticky celý svůj profesní život se zabývá touto problematikou. A to nejen v České republice, ale i v USA a v Latinské Americe.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Rokovaniu ministrov obrany členských krajín NATO

dominovala pandémia COVID-19


Ministri obrany členských krajín NATO sa včera mimoriadne spojili prostredníctvom videokonferencie, aby prediskutovali reakciu Severoatlantickej aliancie na krízu spôsobenú vírusom COVID-19. Počas rokovania zhodnotili aktivity, ktoré NATO realizuje s cieľom podporiť spojencov v boji s novým koronavírusom a prijali ďalšie opatrenia na vzájomnú pomoc a koordináciu proti šíreniu nákazy.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vojak s pozitívnym testom na COVID-19

Na ochorenie COVID-19 bol 14. apríla pozitívne testovaný jeden príslušník Ozbrojených síl SR z posádky Nitra. V súčasnosti je umiestnený v domácej karanténe spolu s jeho rodinou. To ako sa vojak nakazil zatiaľ nie je známe. Jeho zdravotný stav si nevyžaduje hospitalizáciu. V rámci rezortu obrany boli doteraz zaznamenané dva prípady ochorenia COVID-19, u oboch osôb došlo k úplnému vyliečeniu.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Opravári v mierových misiách

Aj v tejto mimoriadnej situácii, v ktorej celý svet bojuje s pandémiou COVID-19, nezabúdame na naše kolegyne a kolegov, ktorí plnia úlohy mimo územia Slovenskej republiky. V rámci medzinárodného krízového manažmentu sa podieľajú štrnásti príslušníci práporu v troch mierových misiách na Cypre, v Bosne a Hercegovine a v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2020
  • oppr

Knižné novinky