ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

5. úkolové uskupení v Lotyšsku

převzalo operační úkol


Ve čtvrtek 16. července se na základně Adaži uskutečnilo slavnostní předání operačního úkolu mezi 4. a 5. úkolovým uskupením AČR alianční předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence, eFP) Lotyšsko. V prostoru bude působit jednotka, jejíž jádro tvoří příslušníci roty zbraní 44. lehkého motorizovaného praporu v Jindřichově Hradci.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Armáda ČR

Vojenskí policajti nacvičovali záchranu na Guláške

V priestoroch jazera Guláška na Seneckých jazerách sa uskutočnili v priebehu júla dva kurzy špeciálneho výcviku pre príslušníkov Vojenskej polície. Zorganizovalo ho Centrum výcviku Lešť v spolupráci s Vojenskou políciou. Riadiaci kurzu, hlavný inštruktor potápania rotný Vladimír Penička z Centra výcviku Lešť približuje, že išlo o záchranu a správanie osôb pri nečakanom a neúmyselnom páde na vodnú hladinu.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Vojenská polícia SR

Výcvik do operácie UNFICYP

V priestoroch Centra Výcviku Lešť prebieha v dňoch 6. - 24. júla 2020 plánovaná príprava a výcvik personálu do príspevku SR v rámci vojenskej operácie UNFICYP (United Nations Peacekeeping Force in Cyprus) s termínom rotácie v roku 2020 a 2021. Do výcviku nastúpilo 275 príslušníkov z viac ako tridsiatich útvarov a zariadení OS SR.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • plrb

Spojení schopností vysokých škol a firem

k podpoře obrany a bezpečnosti ČR


Za účasti ministra obrany Lubomíra Metnara se včera na Univerzitě obrany v Brně uskutečnilo jednání představitelů resortu obrany s rektory veřejných vysokých škol a zástupci českého obranného průmyslu. Cílem bylo identifikovat možnosti spolupráce umožňující přispět k prohlubování bezpečnosti a obrany České republiky.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Partnerstvo a spoločné euroatlantické hodnoty

tvoria piliere úspešnej politicko-vojenskej spolupráce Slovenska a Nemecka


Minister obrany SR Jaroslav Naď rokoval dnes na pôde rezortu obrany s ministerkou obrany Spolkovej republiky Nemecko Annegretou Kramp-Karrenbauerovou.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky