ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Základným vojenským výcvikom prešlo takmer

300 budúcich profesionálnych vojakov


Základný vojenský výcvik pre čakateľov prípravnej štátnej služby, kadetov Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a absolventov civilných vysokých škôl dnes v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania ukončilo slávnostnou prísahou celkovo 292 čakateľov a kadetov, z toho 55 žien.

Čítať ďalej
  • 24.09. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Čeští vojáci v Lotyšsku úspěšně zvládli

certifikační cvičení Silver Arrow


Od 5. do 13. září se konalo v Lotyšku certifikační cvičení bojového uskupení eFP Battlegroup (eFP BG) Silver Arrow, které prověřilo schopnosti jednotek rychle a efektivně spolupracovat při plnění úkolů. Zesílená pontonová četa, která je v Lotyšsku součástí eFP BG pod velením španělské ženijní roty, splnila všechny stanovené úkoly.

Čítať ďalej
  • 24.09. 2021
  • Armáda ČR

Príprava cvičenia Blonde Avalanche 2021

u ženistov pokračuje s plným nasadením


Medzinárodné cvičenie mnohonárodného projektu Tisa partnerských krajín Maďarska, Rumunska, Slovenska a Ukrajiny, ktoré je plánované v období od 26. septembra do 1. októbra 2021 v priestoroch Centra výcviku na Lešti sa blíži do svojej záverečnej fázy.

Čítať ďalej
  • 24.09. 2021
  • žpr

Cvičení Czech Lion prověřilo

nejen vojáky v poli, ale i ve štábech


Celkem 1200 vojáků s 250 kusy techniky včetně bojových vozidel pěchoty a tanků. Tak vypadalo letošní největší cvičení pozemních sil Czech Lion, které probíhalo po dva týdny na Libavé a v armádním simulačním centru v Brně.

Čítať ďalej
  • 24.09. 2021
  • Armáda ČR

Rekordná strelecká súťaž v Hronseku

V priestoroch Odboru krízového manažmentu, výcviku a kynológie VP Vlkanová-Hronsek sa 23. septembra uskutočnil 25. ročník streleckej súťaže riaditeľa Vojenskej polície v bojovej streľbe a 15. ročník Memoriálu pplk. Ľuboša Beláka.

Čítať ďalej
  • 24.09. 2021
  • Vojenská polícia

Knižné novinky