ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Generál Opata ocenil nejlepší absolventy

kurzu gšt. a kurzu pro vyšší důstojníky


K profesní kariéře každého vojáka patří neustálé získávání nových znalostí a dovedností. V rámci programu celoživotního vzdělávání organizuje Univerzita obrany kurzy generálního štábu a kurzy pro vyšší důstojníky. Jejich nejpilnější absolventy ocenili náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata a rektorka – velitelka Univerzity obrany brigádní generálka Zuzana Kročová věcnými dary a medailemi. Slavnostní akt se uskutečnil v pondělí 31. ledna 2022 v budově Generálního štábu.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2022
  • Armáda ČR

Odborná príprava štábu a riadiacej skupiny

projektu NATO MNMPBAT


V dňoch 24. až 28. januára 2022 sa po dvoj ročnej prestávke spôsobenej opatreniami k zamedzeniu šírenia ochorenia Covid-19 uskutočnili prezenčnou formou aktivity smerujúce k príprave cvičenia mnohonárodného projektu vojenských polícii NATO MNMPBAT ktoré sa uskutoční v septembri v Poľskej republike. Vo výcvikovej základni Poľskej Vojenskej polície v meste Minsk Mazowiecki sa uskutočnila príprava príslušníkov štábu zaradených v projekte NATO MNMPBAT a to formou revízie štandardných operačných postupov a taktiež bola zahájená príprava k spracovaniu operačného rozkazu veliteľa NATO MNMPBAT pre cvičenie SHARP LYNX 2022 (SHLX-22).

Čítať ďalej
  • 01.02. 2022
  • Vojenská polícia

Švédsko ponúka Slovensku v boji overený CV90

Spoločnosť BAE Systems spolu so Švédskou správou obranného materiálu (FMV) potvrdzuje predloženie ponuky Ministerstvu obrany Slovenskej republiky na vyspelé, bojom overené vozidlo CV90. Deje sa tak v rámci akvizície 152 nových pásových bojových obrnených vozidiel (PBOV) vo viacerých variantoch, ktoré plánuje nakúpiť vláda SR. Ponuka zabezpečí výrobu a dodávku CV90 v spolupráci s lokálnym slovenským priemyslom, včas a podľa rozpočtu.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2022
  • BAE Systems

Bezpilotní studentská formule z FEL ČVUT

se představí na Expo 2020 v Dubaji


Návštěvníci světové výstavy Expo 2020 v Dubaji si v rámci rotační expozice eForce Driverless DV.01 od 30. ledna do 13. února 2022 budou moci v pavilonu České republiky prohlédnout samořiditelnou formuli studentského týmu eForce.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2022
  • ČVUT

Priznanie znaku 52. výsadkovému práporu Trebišov

Dňom 10. januára 2022 bol v súlade s čl. 13 smernice Ministerstva obrany Slovenskej republiky č. 50/2017 o vojenskej symbolike a v nadväznosti na rozvíjanie národných a vojenských tradícií a nariadením ministra obrany Slovenskej republiky č. 1/2022 o priznaní znaku zo dňa 22.decembra 2021 - priznaný znak 52. výsadkovému práporu Trebišov.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2022
  • 52. vpr

Knižné novinky