ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Gajdoš rokoval s genmjr. C. P. Carrom

– veliteľom Národnej gardy štátu Indiana


Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval s veliteľom Národnej gardy štátu Indiana genmjr. Courtneym P. Carrom. Témami ich diskusie bola bilaterálna spolupráca v oblasti obrany, najmä spolupráca Ozbrojených síl SR s Národnou gardou štátu Indiana. Stretnutie sa uskutočnilo pri príležitosti ukončenia pôsobenia súčasného náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky gen. Milana Maxima vo funkcii.

Čítať ďalej
  • 03.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Desítka vojenských diplomatů

převzala akreditivy ministryně obrany


Desítka přidělenců obrany a vojenských a leteckých přidělenců převzala ve čtvrtek 26. dubna akreditivy ministryně obrany, které je jmenují vojenskými diplomaty České republiky.

Čítať ďalej
  • 02.05. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Jubilejní ročník šampionátu odstřelovačů

v Bzenci a na Libavé ovládly české týmy


Necelá třicítka týmů z osmi zemí světa se zapojila do desátého ročníku soutěže odstřelovačů, která se uskutečnila od 23. do 27. dubna ve vojenské zkušební střelnici Bzenec a ve vojenském újezdu Libavá. Klání dvoučlenných týmu bylo určeno nejen vojenským odstřelovačům, ale také zástupcům jiných ozbrojených složek.

Čítať ďalej
  • 02.05. 2018
  • Armáda ČR

Privítanie príslušníkov zahraničných misií

Pri príležitosti privítania príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky vracajúcich sa z operácie EUFOR-ALTHEA v Bosne a Hercegovine a UNTSO Izrael sa 27. apríla v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin uskutočnil slávnostný nástup.

Čítať ďalej
  • 02.05. 2018
  • ZaVaMD

Knižné novinky