ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Roty cvičili na Lešti

Druhú polovicu júna tohto roku využila časť jednotiek 21.zmiešaného mechanizovaného práporu (21. zmpr) Trebišov na intenzívny výcvik na Lešti. Mechanizované jednotky pod velením veliteľov rôt, kapitána Karola Kovalčíka a kapitána Tomáša Korobaniča, mali za úlohu precvičiť hlavne taktiku jednotky počas boja.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2018
  • 21. zmpr

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 16. do 22. júla 2018. Celkovo by malo ísť o 16 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých, francúzskych a nemeckých vojakov v súvislosti s medzinárodným cvičením "MACE XIX“.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Summit NATO řešil obranné výdaje,

posilování schopností i alianční mise


Na summitu v Bruselu jednali ve dnech 11. a 12. července vedoucí představitelé 29 členských států NATO. Delegaci ČR vedl první den prezident Miloš Zeman a druhý den premiér Andrej Babiš s ministrem zahraničí Janem Hamáčkem. Resort obrany po oba dny zastupoval náměstek ministra Jakub Landovský.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Generálporučík Zmeko prijal pridelencov obrany

V pondelok 9. júla prijal náčelník Generálneho štábu OS SR pridelenca obrany Ukrajiny plukovníka Serhiia Yatsulchaka. Počas ich prvého oficiálneho stretnutia obaja prerokovali otázky bilaterálnej spolupráce. Plukovník Yatsulchak vyzdvihol spoločnú účasť v regionálnom projekte TISA, ktorého cieľom je poskytnutie ženijnej podpory v prípade rozvodnenia tokov rovnomennej rieky.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky