ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Veliteľské zhromaždenie veliteľa ZaSKIS

Dňa 28. septembra 2021 vykonal veliteľ Základne stacionárnych KIS Trenčín, plukovník Jozef Furák, svoje veliteľské zhromaždenie za účasti náčelníka Odboru BOIaKIS ŠbPO GŠ Ozbrojených síl SR, plukovníka Imricha Petrufa a hlavných funkcionárov ZaSKIS. Veliteľské zhromaždenie je zavŕšením prípravy útvarov a zložiek Ozbrojených síl SR v každom výcvikovom cykle.

Čítať ďalej
  • 05.10. 2021
  • ZaSKIS

Zástupci Univerzity obrany na zasedání iMAF

​Delegace Univerzity obrany vedená prorektorem pro vnější vztahy a internacionalizaci plukovníkem gšt. Mgr. Ing. Liborem Kutějem, Ph.D., se ve dnech 20. až 22. září zúčastnila zasedání International Military Academic Forum (iMAF 2021) v portugalském Lisabonu. Členy delegace byli též dva studenti vojenského studia Fakulty vojenských technologií.

Čítať ďalej
  • 05.10. 2021
  • Univerzita obrany

Minister obrany ocenil doterajšiu spoluprácu

s Francúzskom a potvrdil pripravenosť pracovať na jej ďalšom rozvoji


Slovensko a Francúzsko spolupracujú v rôznych oblastiach bezpečnosti a obrany vrátane vojenského výcviku a vzdelávania, čo vytvára dobrý predpoklad pre zintenzívnenie bilaterálnych vzťahov. Po včerajšom rokovaní s novým veľvyslancom Francúzskej republiky v SR Pascalom Le Deunffom to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 05.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Ministr Metnar ocenil unikátní postavení

brněnské Univerzity obrany


Vědecko-výzkumný potenciál zajišťuje této vojenské vysoké škole unikátní postavení v rámci českého vysokého školství, uvedl ministr obrany Lubomír Metnar během své páteční návštěvy Univerzity obrany. V jejím rámci se seznámil s praktickými kroky v organizaci školy i s konkrétními výsledky v oblasti obranného výzkumu.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2021
  • Univerzita obrany

Na UO začal nový akademický rok

Tradičně i nově odstartoval na Univerzitě obrany nový akademický rok 2021/22. V kasárnách Šumavská proběhl slavnostní nástup za účasti letošních nováčků, kteří se už den předtím spolu se svými kolegy z vyšších ročníků i příslušníky a zaměstnanci vysoké školy mohli setkat na premiérovém představení Kina UNOB.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2021
  • Univerzita obrany

Knižné novinky