ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Změřte síly na dalším ročníku Army Testu

V úterý 5. března se bude pod záštitou ministra obrany konat další Army Test pro žáky a studenty pražských škol, tentokrát v atletické hale SKP Olymp Praha. V rámci projektu, jehož cílem je motivovat děti i dospělé k pohybu a zdravému životnímu stylu, si mohou soutěžící vyzkoušet sportovní disciplíny, které musí zvládat příslušníci Armády ČR.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Prvé cvičenie zo série Tatra Freedom

Dnes, 13. februára 2019, sa začalo prvé tohtoročné cvičenie zo série cvičení Tatra Freedom. Cvičenie Tatra Freedom 01/19 OPS je výcvikovou príležitosťou pre prípravu Operačného centra Krídla velenia, riadenia a prieskumu Zvolen na hodnotenie TACEVAL v oblastiach vedenia vzdušných operácií a logistiky.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2019
  • kvrps

Veliteľ mnohonárodného zboru NATO v SR

Veliteľ Mnohonárodného zboru – severovýchod z poľského Štetína, ktorý je súčasťou veliteľských štruktúr Severoatlantickej aliancie so zodpovednosťou za riadenie 8 styčných a integračných tímov NATO v krajinách východného krídla Aliancie, pricestoval v dňoch 11. a 12. februára na Slovensko.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2019
  • Ozbrojené sily SR

MO SR získalo viac ako 6 miliónov EUR

na sanáciu environmentálnych záťaží v kasárňach


Ministerstvo obrany SR získalo z Operačného programu Kvalita životného prostredia viac ako 6 miliónov EUR na sanáciu environmentálnych záťaží kasární v Martine, Michalovciach a Piešťanoch. Všetky potrebné sanačné práce, ako aj odborný geologický dohľad tak budú plne financované z eurofondov.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Ešte lepšia starostlivosť pre vojakov

Vojenský kúpeľný ústav v Piešťanoch prešiel v uplynulých mesiacoch výraznou rekonštrukciou. Jej cieľom bolo v rámci zlepšovania sociálnej a zdravotnej starostlivosti o vojakov zvýšiť celkovú kvalitu ponúkaných služieb. Profesionálni vojaci tak môžu po novom využiť viac procedúr v zmodernizovaných priestoroch.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky