ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Najnovšiu verziu vozidla CV90 od BAE Systems

predstavili na veľtrhu DSEI


Spoločnosť BAE Systems nedávno predstavila na veľtrhu Defense and Security Equipment International (DSEI) najnovšiu verziu vozidla CV90 s novou vežou radu D. Nová konfigurácia veže, ktorú nedávno vybrala holandská kráľovská armáda, je tiež súčasťou ponuky vozidla CV90 MkIV pre Českú republiku.

Čítať ďalej
  • 28.09. 2021
  • BAE Systems

MO SR upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 27. septembra do 3. októbra 2021 je cez územie SR plánovaných tridsaťdeväť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 27.09. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

7. ročník Memoriálu kapitána Edmunda Makovníka

Po ročnej prestávke sa v priestoroch kasárni SNP vo Zvolene opäť konal ďalší ročník Memoriálu kapitána Edmunda Makovníka, za účasti piatich súťažných družstiev z podriadených jednotiek brigády riadenia vzdušných operácií.

Čítať ďalej
  • 24.09. 2021
  • brvo

Základným vojenským výcvikom prešlo takmer

300 budúcich profesionálnych vojakov


Základný vojenský výcvik pre čakateľov prípravnej štátnej služby, kadetov Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a absolventov civilných vysokých škôl dnes v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania ukončilo slávnostnou prísahou celkovo 292 čakateľov a kadetov, z toho 55 žien.

Čítať ďalej
  • 24.09. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky