ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Druhé úkolové uskupení v Lotyšsku

je podle jeho velitele dobře připraveno


Operační úkol v lotyšském Adazi převzalo už druhé úkolové uskupení, které na zahraniční misi odcestovalo v lednu. Slavnostního nástupu se mimo jiné účastnil velvyslanec ČR v Lotyšsku Miroslav Kosek a přidělenkyně obrany v Pobaltí plukovnice Romana Pešatová.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2019
  • Armáda ČR

Instruktoři využívají při topografickém kurzu

přirozenou soutěživost malijských vojáků


Tým českých mentorů zahájil v lednu ve výcvikovém středisku Koulikoro Training Center (KTC) v africkém Mali šestitýdenní topografický kurz. Připravují se v něm budoucí malijští instruktoři, kteří budou v budoucnu sami školit místní vojáky.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2019
  • Armáda ČR

Prvé tohtoročné streľby vojakov prvej brigády

Príslušníci veliteľstva topoľčianskej brigády sa 23. januára zúčastnili zdokonaľovacej prípravy s cieľom precvičiť predmety vševojskovej prípravy. Prípravu, ktorá sa uskutočnila v priestoroch posádkovej strelnice Lipovník, riadil náčelník štábu 1. mb plukovník Ján Halaj.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2019
  • 1. mb

Knižné novinky