ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministerstvo obrany SR podporí aj v tomto roku

zaujímavé projekty mimovládnych organizácií


Ministerstvo obrany SR aj tento rok podporí zaujímavé projekty a prerozdelí mimovládnym organizáciám takmer 100 000 eur. Tie môžu v rámci zverejnenej výzvy predložiť maximálne jeden projekt, na ktorý im môže byť poskytnutá dotácia vo výške od 500 do 50 000 eur. O jej poskytnutie môžu požiadať najneskôr do 31. marca 2019.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 4. do 10. februára 2019. Celkovo by malo ísť o 26 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun maďarských a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Věrnost vlasti přísahalo přes tři sta vojáků,

vojákyň, rekrutů i aktivních záložníků


Ve čtvrtek 31. ledna se uskutečnila na Masarykově náměstí ve Vyškově slavnostní vojenská přísaha příslušníků kurzů základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2019
  • Armáda ČR

Patnáct vojáků z Bučovic trénovalo

ošetřování pacienta v polních podmínkách


Ve středu 30. ledna si vojáci 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice prohlubovali své teoretické a praktické znalosti, jak ošetřovat pacienta v polních podmínkách.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky