ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Cvičenie Brave Warrior 21

V dňoch 24. mája až 11. júna 2021 sa v priestoroch Military Training Area Varpalóta (Maďarsko) uskutočňuje medzinárodné cvičenie Brave Warrior 21, ako súčasť cvičenia Europe Deffender 21 za účasti Maďarska, USA, Chorvátska, Poľska, Ukrajiny a Slovenska. Cieľom cvičenia je precvičiť plánovanie, riadenie a vykonanie defenzívnych operácii v medzinárodnom prostredí.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • 22. mpr

Minister Naď vidí priestor na intenzívnejšiu

spoluprácu s Ukrajinou v oblasti obrany a bezpečnosti


Slovensko je pripravené zintenzívniť spoluprácu s Ukrajinou v oblasti obrany a bezpečnosti. Priestor na to vidí rezort obrany napríklad v rámci obranného priemyslu, vedy a výskumu, či výcviku. Počas dnešnej oficiálnej návštevy Ukrajiny v Kyjeve to povedal minister obrany SR Jaroslav Naď, ktorý vycestoval ako člen oficiálnej delegácie predsedu vlády SR Eduarda Hegera.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Náměstek Kopečný navštívil Blízký východ

Minulý týden navštívil náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce Tomáš Kopečný tři blízkovýchodní země, kde v čele oficiální a podnikatelské mise řešil zapojení českého průmyslu do místních dodavatelských řetězců, transfer technologií i opravy a modernizace místní techniky českými společnostmi.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Ministri obrany členských štátov EÚ

diskutovali v Lisabone


Pokračovanie prác na príprave Strategického kompasu EÚ a posilňovanie spolupráce medzi EÚ a NATO v kontexte aktuálnych bezpečnostných výziev boli ústrednými témami rokovania ministrov obrany členských štátov EÚ v Lisabone. Na rokovaní ministra obrany SR Jaroslava Naďa zastupoval štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Aktívne zálohy Vojenskej polície

Od pondelka 24. mája 2021 prebieha na Odbore krízového manažmentu, výcviku a kynológie Vlkanová-Hronsek výcvik – pravidelné cvičenie vojakov v zálohe zaradených do aktívnych záloh Vojenskej polície. Cvičenie zahájil zástupca riaditeľa Vojenskej polície plukovník Ing. Marián Kudláč.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • Vojenská polícia

Knižné novinky