ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Cvičenie vojakov AZ u ženistov napreduje

Za riadenia skúsených inštruktorov 1. pontónovej roty ženijného práporu sa v priestoroch Centra výcviku Lešť zdokonaľuje 46 príslušníkov zaradených do Výcviku aktívnych záloh OS SR vo svojej odbornosti.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2019
  • žpr

Na Lešti rokuje riadiaci výbor skupiny

pre vyzbrojovanie vzdušných síl krajín NATO


V priestoroch Centra výcviku Lešť sa pod záštitou generálneho riaditeľa sekcie modernizácie - národného riaditeľa pre vyzbrojovanie Ministerstva obrany SR od 18. do 20. júna 2019 koná pracovné rokovanie riadiaceho výboru skupiny pre vyzbrojovanie vzdušných síl krajín NATO (NAFAG). Slovensko sa stane plnohodnotným členom skupiny NAFAG v roku 2020.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

O nejlepší dvojici odstřelovačů v Boleticích

bojují týmy z ČR, Lotyšska, Maďarska i Polska


Daddy is coming. To je podtitul již 7. ročníku mezinárodní soutěže odstřelovačů Ride of the Kings (Jízda králů), která se pod záštitou zástupce náčelníka generálního štábu – ředitele Společného operačního centra MO ČR generálmajora Jiřího Vernera koná ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice od 16. do 20. června.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2019
  • Armáda ČR

Hraničtí vojáci se přesunuli do Polska

Byli nasazeni do sil velmi rychlé reakce NATO


Manévrové jednotky a část štábu 71. mechanizovaného praporu z Hranic se v minulém týdnu přesunuly do polského vojenského výcvikového prostoru Orzysz a staly se tak společně s prapory Španělska, Polska a Velké Británie součástí mezinárodní brigády vytvořené na bázi tamní 21. brigády Střelců Podhalaňských. Důvodem je nasazení do aliančních sil velmi rychlé reakce VJTF NATO (Very High Readiness Joint Task Force) v létech 2019 – 2021.

Čítať ďalej
  • 18.06. 2019
  • Armáda ČR

Štáb a jednotky pro misi v Mali poprvé

společně cvičily v Přáslavicích a na Libavé


Po několika měsících oddělených příprav se poprvé při nepřetržitém výcviku kontingentu 2. úkolového uskupení (ÚU) AČR Mali v posádce Přáslavice a ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá setkal štáb a jednotky, které jsou určené do velitelství výcvikové mise EUTM (Training Mission) v Bamaku a výcvikového kempu v Koulikoro (KTC).

Čítať ďalej
  • 18.06. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky