ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Doškolovací výcvik prověřil nováčky

v drsném přežití v tísni i v rozdělání ohně


Jednadvacet nováčků v minulém týdnu absolvovalo Doškolovací intenzivní výcvik nových příslušníků 143. zásobovacího praporu Lipník nad Bečvou. Výcvik navazoval na úspěšně absolvovanou základní přípravu u Velitelství výcviku - Vojenské akademie Vyškov.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Armáda ČR

Minister Gajdoš rokoval s ministrom Szijjártom

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu obrany prijal ministra zahraničných vecí a obchodu Maďarska Pétera Szijjártó. Témou diskusie bola bilaterálna spolupráca krajín, spoločné medzinárodné cvičenia, ale aj spolupráca v medzinárodnom krízovom manažmente a iniciatíva Európskej únie PESCO vrátane slovenského projektu nepriamej palebnej podpory EuroArtillery.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Celoslovenská dopravno-bezpečnostná akcia

V dňoch 22. až 31. januára 2018 Vojenská polícia vykonala celoslovenskú dopravno-bezpečnostnú akciu zameranú na kontrolu požitia alkoholu vodičmi, osobitosti prevádzky v zimnom období a kontrolu dodržiavania pravidiel BaPCP v súčinnosti s Policajným zborom SR.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Vojenská polícia SR

Jadro TG Štefánik na návšteve NFIU SVK

Na summite NATO vo Varšave v júli 2016 spojenci prijali balík opatrení na posilnenie kolektívnej obrany, predovšetkým na vonkajšej hranici NATO, obzvlášť na jej východnom krídle. Najzásadnejším rozhodnutím v oblasti posilnenia kolektívnej obrany bolo schválenie posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Poľsku, Litve, Lotyšsku a Estónsku rozmiestnením jednej mnohonárodnej práporovej skupiny v každom z uvedených členských štátov. Každú z týchto práporových skupín vedie jedna tzv. rámcová krajina.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • NFIU SVK

Plánovacia konferencia k cvičeniu Coronat Mask

V dňoch 29. januára – 1. februára 2018 bola vykonaná hlavná plánovacia konferencia k medzinárodnému cvičeniu jednotiek rchbo Coronat Mask 2018 v priestoroch pluku radiačnej, chemickej a biologickej ochrany v Liberci v Českej republike.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • prrchbo

Knižné novinky