ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Generál Opata a plukovník Procházka u 4. brigády

Diskutovali i o nasazení do misí


V úterý 6. února navštívil zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík Aleš Opata spolu se zástupcem velitele Pozemních sil plukovníkem Petrem Procházkou 4. brigádu rychlého nasazení, konkrétně velitelství a 41. mechanizovaný prapor v Žatci.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Armáda ČR

Čestná stráž AČR na rakouských Winter Games

posbírala celkem šest medailí z devíti


Ve dnech 25. ledna až 2. února se ve Štýrských Alpách u rakouského Obdachu uskutečnila mezinárodní soutěž Winter Games 2018. V tomto zimní klání mezi příslušníky čestných stráží středoevropského regionu dokázali vojáci Čestné stráže AČR triumfovat ve všech soutěžních kategoriích – celkem posbírali šest medailí z možných devíti.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Armáda ČR

Doškolovací výcvik prověřil nováčky

v drsném přežití v tísni i v rozdělání ohně


Jednadvacet nováčků v minulém týdnu absolvovalo Doškolovací intenzivní výcvik nových příslušníků 143. zásobovacího praporu Lipník nad Bečvou. Výcvik navazoval na úspěšně absolvovanou základní přípravu u Velitelství výcviku - Vojenské akademie Vyškov.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Armáda ČR

Minister Gajdoš rokoval s ministrom Szijjártom

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu obrany prijal ministra zahraničných vecí a obchodu Maďarska Pétera Szijjártó. Témou diskusie bola bilaterálna spolupráca krajín, spoločné medzinárodné cvičenia, ale aj spolupráca v medzinárodnom krízovom manažmente a iniciatíva Európskej únie PESCO vrátane slovenského projektu nepriamej palebnej podpory EuroArtillery.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Celoslovenská dopravno-bezpečnostná akcia

V dňoch 22. až 31. januára 2018 Vojenská polícia vykonala celoslovenskú dopravno-bezpečnostnú akciu zameranú na kontrolu požitia alkoholu vodičmi, osobitosti prevádzky v zimnom období a kontrolu dodržiavania pravidiel BaPCP v súčinnosti s Policajným zborom SR.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Vojenská polícia SR

Knižné novinky