ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Mezinárodní soutěž vojenských hasičů

Utkala se družstva z Čech, Slovenska a USA


Ukaž, co umíš 2018. Tak se jmenovala dvoudenní mezinárodní soutěž vojenských hasičů, která se od středy do čtvrtka uskutečnila ve Staré Boleslavi. Kromě 45 vojenských hasičů z České republiky přijelo změřit síly také jedno družstvo z USA a tři ze Slovenska.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • Armáda ČR

Slovenskí vojaci si overujú svoje spôsobilosti

na cvičení Coronat Mask 2018


Príslušníci Ozbrojených síl SR z Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) v Rožňave si v týchto dňoch overujú svoje spôsobilosti vo Výcvikovom priestore Tisá v Českej republike v rámci cvičenia Coronat Mask 2018. Časť aktívneho výcviku bude prebiehať zároveň aj na Slovensku v Zemianskych Kostoľanoch.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Psovodi VP ČR porazili všechny soupeře

Dvoučlenné družstvo psovodů Vojenské policie České republiky ukázalo, že nemá konkurenci. Ve všech disciplínách zvládlo bez problémů porazit jedenáct soupeřů na 14. ročníku Mistrovství ve výkonu psovodů a služebních psů Ministerstva obrany Slovenské republiky ve výcvikovém zařízení Vlkanová – Hronsek.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Začalo sa cvičenie Slovenský štít 2018

Najväčšie tohtoročné vojenské cvičenie v SR


Na Slovensku prebieha v týchto dňoch najväčšie tohtoročné vojenské cvičenie Slovenský štít 2018 (Slovak Shield 2018). Ide o jedno z najvýznamnejších vojenských cvičení v stredoeurópskom priestore, na ktorom sa tento rok zúčastňuje takmer 1 500 slovenských vojakov. Spôsobilosti si precvičuje aj približne 250 vojakov štátov Vyšehradskej skupiny, príslušníkov Národnej gardy štátu Indiana a Pozemných síl USA v Európe.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Hliadka sv. Barbory

V dňoch 3. až 7. septembra 2018 sa v priestoroch Národného centra EOD a RCHBO v Novákoch uskutočnil 2. ročník pyrotechnicko-prieskumnej súťaže "Hliadka sv. Barbory". Ide o mimorezortnú aktivitu príslušníkov OS SR a Ministerstva vnútra SR, zameranú na výmenu informácií, ktoré títo špecialisti získavajú počas svojej aktívnej služby pyrotechnických špecialistov.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2018
  • NC EOD a RCHBO

Knižné novinky