ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Jak v nouzovém stavu žádat o pomoc armádu

V nouzovém stavu se množí požadavky na pomoc armády. Ne každý starosta, hejtman nebo ředitel sociálního zařízení ovšem postupuje správnou cestou a tím zbytečně celý proces prodlužuje. Když to zjednodušíme: zavolat kamarádovi „na útvar“ asi není ta správná cesta a zcela určitě nevede k úspěšné spolupráci.

Čítať ďalej
  • 14.10. 2020
  • Armáda ČR

Ženisté na kurzu lezení:

Na výšku si člověk rychle zvykne


Vázání uzlů, slaňování nebo překonávání překážky tvz. na Francouze se minulý týden učili ženisté převážně ze 152. Ženijního praporu v posádce Bechyně během základního kurzu vojenského lezení.

Čítať ďalej
  • 12.10. 2020
  • Armáda ČR

Aktuálne nasadenie OS SR počas pandémie

Ozbrojené sily SR na základe uznesenia vlády naplánovali a aktuálne vykonávajú operáciu „Spoločná hradba“. Oddnes je nasadených 262 vojakov v 14 mobilných odberových miestach, 12 regionálnych úradoch verejného zdravotníctva a 16 nemocniciach na celom území Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 12.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 12. do 18. októbra 2020 je cez územie SR plánovaných sedem cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun amerických, maďarských, poľských a rumunských vojakov.

Čítať ďalej
  • 12.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky