ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Plánované presuny techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 20. do 26. júla 2020 je cez územie SR plánovaných deväť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presuny amerických, českých, nemeckých a poľských vojakov rámci rotácie a návratu z cvičení.

Čítať ďalej
  • 20.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Darovanie krvi na Cypre

Aj počas pandémie spôsobenej koronavírusom si naši profesionálni vojaci pôsobiaci vo vojenskej operácii UNFICYP na Cypre zorganizovali už druhé darovanie krvi 38. rotácie.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Ozbrojené sily SR

Božena, rypadla, ale i bojová vozidla pěchoty

Olomoučtí ženisté cvičí na Libavé


Vojenský újezd Libavá tento týden zaplnila vojenská technika 1. roty bojové ženijní podpory z Olomouce. Jde o vůbec první společné cvičení příslušníků teprve nedávno vzniklé jednotky, jež je součástí 153. ženijního praporu.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Armáda ČR

5. úkolové uskupení v Lotyšsku

převzalo operační úkol


Ve čtvrtek 16. července se na základně Adaži uskutečnilo slavnostní předání operačního úkolu mezi 4. a 5. úkolovým uskupením AČR alianční předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence, eFP) Lotyšsko. V prostoru bude působit jednotka, jejíž jádro tvoří příslušníci roty zbraní 44. lehkého motorizovaného praporu v Jindřichově Hradci.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Armáda ČR

Vojenskí policajti nacvičovali záchranu na Guláške

V priestoroch jazera Guláška na Seneckých jazerách sa uskutočnili v priebehu júla dva kurzy špeciálneho výcviku pre príslušníkov Vojenskej polície. Zorganizovalo ho Centrum výcviku Lešť v spolupráci s Vojenskou políciou. Riadiaci kurzu, hlavný inštruktor potápania rotný Vladimír Penička z Centra výcviku Lešť približuje, že išlo o záchranu a správanie osôb pri nečakanom a neúmyselnom páde na vodnú hladinu.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Vojenská polícia SR

Knižné novinky