ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Pardubičtí vojáci se cvičili v boji zblízka

Osmadvacet vybraných vojáků z pardubického 14. pluku logistické podpory tento týden absolvovalo základní kurz boje zblízka. Pod dohledem zkušených instruktorů se od pondělí do pátku učili zvládat nejen techniky boje zblízka, ale také filozofii tohoto bojového umění.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • Armáda ČR

Vojáci nacvičovali ostré trhání a minování

na ženijním cvičišti v Boleticích


Více než sto vojáků ze 151. ženijního praporu a 4. brigády rychlého nasazení se zúčastnilo desetidenního výcviku v ostrém trhání a minování na ženijním cvičišti ve vojenském újezdu v Boleticích, které skončilo v pátek 13. dubna.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • Armáda ČR

Střídání rot v rámci operace Resolute Support

Na letecké základně Bagram v Afghánistánu se v pondělí 16. dubna uskutečnil slavnostní ceremoniál předání operačního úkolu mezi 9. a 10. strážní rotou Armády České republiky (AČR) v operaci Resolute Support. Devátá rota ukončila své půlroční nasazení a plnění operačního úkolu předala svým nástupcům.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • Armáda ČR

Experimentálne cvičenie protitankových jednotiek

Dňa 17. 4. 2018 sa v rámci procesu novopripravovanej služobnej pomôcky uskutočnilo experimentálne cvičenie bojového použitia protitankového družstva. Organizoval ho veliteľ roty bojovej podpory 12. mpr kapitán Peter Bystriansky. Hlavným garantom cvičenia bol určený rotmajster Peter Drevenák, veliaci poddôstojník protitankovej čaty.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky