ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Predseda Vojenského výboru EU na Slovensku

Náčelník generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko privítal 18. júla na prvej oficiálnej návšteve Predsedu Vojenského výboru Európskej únie generála Claudia Graziana, ktorý prišiel na dvojdňovú návštevu Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 19.07. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Ve výběrovém řízení ke 4. výsadkové rotě AZ

uspělo 11 borců včetně jedné ženy


V sobotu 13. července stálo v 7 hodin ráno u vstupní brány na letišti 43. výsadkového praporu v Chrudimi devatenáct uchazečů, kteří se rozhodli splnit velmi přísné limity dvoudenního výběrového řízení k 4. výsadkové rotě aktivní zálohy. V neděli 14. července ho dokončilo jedenáct borců, mezi nimi poprvé uspěla i žena. Výběrové řízení k výsadkové rotě aktivní zálohy si nenechal ujít ani podplukovník Ivo Zelinka, zastupující velitel organizačního jádra výsadkového pluku.

Čítať ďalej
  • 18.07. 2019
  • Armáda ČR

Poľný výcvik kadetov

Od 14. do 31. júla prebieha v Centre výcviku Lešť sústredený poľný výcvik kadetov, na ktorom sa zúčastňuje 93 prvákov a 56 druhákov z Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, ako aj 13 kadetov, ktorí študujú na Technickej univerzite Košice. Spoločne so Slovákmi cvičí 17 kadetov z Akadémie obrany Brno.

Čítať ďalej
  • 18.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Zmeko navštívil prešovské posádky

Dňa 11. júla 2019 privítal v posádke Prešov veliteľ 2. mechanizovanej brigády (2. mb) a zároveň veliteľ posádky Prešov brigádny generál Vladimír Kubáň náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generála Daniela Zmeka.

Čítať ďalej
  • 18.07. 2019
  • 2. mb

Do další fáze zakázky na dodávku nových BVP

postupují všichni čtyři uchazeči


Do další fáze vícekolového jednacího řízení na dodávku 210 kusů nových pásových bojových vozidel pěchoty (PBVP) postoupili všichni čtyři oslovení výrobci. Všechny společnosti se písemně zavázaly ke splnění všech armádou a ministerstvem stanovených 16 no-go (nepodkročitelných) požadavků.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky