ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister obrany Naď ocení výnimočné skutky

spojené s rezortom za rok 2020


Minister obrany SR Jaroslav Naď vyhlásil 24. ročník ankety Vojenský čin roka 2020, ktorej cieľom je oceniť a predstaviť výnimočné skutky a príbehy z radov profesionálnych vojakov ale aj mimo ozbrojených síl, ktorí zachránili život, pomohli verejnosti, alebo významným spôsobom prispeli k rozvoju a budovaniu dobrého mena Ozbrojených síl SR. Návrhy do ankety je možné posielať do 28. februára 2021.

Čítať ďalej
  • 05.01. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Ridzák vystoupil

na francouzském kurzu generálního štábu


I v průběhu vánočních svátků mise EUTM v Mali jede naplno, výcvik malijských vojáků probíhá na několika místech najednou. Jednou z předvánočních zajímavých aktivit byla také přednáška českého velitele mise brigádního generála Františka Ridzáka pro posluchače francouzského kurzu generálního štábu, kteří, v rámci studijní stáže, navštívili Mali.

Čítať ďalej
  • 04.01. 2021

Vlci pomohli deťom

Aj uplynulý rok 2020, hoci poznačený epidémiou, sa príslušníci 21. mechanizovaného práporu Trebišov rozhodli pomôcť, tentokrát zbierkou šiat a hračiek pre Centrum pre deti a rodiny vo Veľkých Kapušanoch, ktoré prápor v rámci projektu Nájdi si svoj domov dostal pod svoj patronát.

Čítať ďalej
  • 04.01. 2021
  • 21. mpr

Rozlúčka veliteľa Práporu logistiky Topoľčany

Vážení kolegovia, kolegyne! Dnes prišla tá chvíľa, nastal ten deň, kedy sa moja kariéra profesionálneho vojaka končí. Po presne 3 rokoch vo funkcii veliteľa Práporu logistiky Topoľčany a celkovo po 27 rokoch a 145 dňoch v uniforme sa z nej obrazne vyzliekam dňom 31. 12. 2020.

Čítať ďalej
  • 04.01. 2021
  • prlogTO

Zmena vo velení ZaVaMD Martin

V priestoroch kasární 4. československej brigády martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania (ZaVaMD) Martin sa 30. decembra 2020 uskutočnil slávnostný ceremoniál pri príležitosti odovzdania a prevzatia funkcie veliteľa základne.

Čítať ďalej
  • 04.01. 2021
  • ZaVaMD

Knižné novinky