ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rozlúčka s jednotkou odchádzajúcou do Lotyšska

V priestoroch 12. mechanizovaného práporu v Nitre sa 15. novembra konala rozlúčka príslušníkov 12. mechanizovaného práporu a ďalších jednotiek zaradených do operácie Predsunutá prítomnosť Lotyšsko - 4. rotácia (Enhanced Forward Presence - eFP IV).

Čítať ďalej
  • 20.11. 2019
  • 12. mpr

Vojenská prísaha v ZaVaMD Martin

Zložením vojenskej prísahy a vyradením ukončilo 15. novembra v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin svoju prípravu na službu v Ozbrojených silách Slovenskej republiky 208 nových profesionálnych vojakov, z toho 29 žien.

Čítať ďalej
  • 20.11. 2019
  • ZaVaMD

14. Delostrelecký ples v Michalovciach

Veliteľ Samohybného delostreleckého oddielu (shdo) 2. mechanizovanej brigády (2. mb) v Michalovciach podplukovník Roman Bobaľ, všetkých srdečne pozýva na 14. Delostrelecký ples, ktorý sa uskutoční 24. januára 2020 v reštaurácii Zlatý Bažant v Michalovciach.

Čítať ďalej
  • 20.11. 2019
  • shdo

Knižné novinky