ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Presuny techniky cez územie SR pokračujú

Ministerstvo obrany SR upozorňuje občanov na presuny vojenskej techniky spojeneckých vojsk, ktoré sa cez územie prevažne stredného a východného Slovenska uskutočnia v termíne od 21. do 27. augusta 2017.

Čítať ďalej
  • 21.08. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Podpora VTÚ válečným veteránům

V úterý 15. srpna 2017 stvrdili svými podpisy ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Protiva a ředitel Agentury personalistiky Armády České republiky plukovník Vratislav Beran vzájemnou dohodu o spolupráci v rámci péče o válečné veterány, kterým zanikl nebo zanikne služební poměr vojáka z povolání.

Čítať ďalej
  • 18.08. 2017
  • Vojenský technický ústav

Dobrovoľná vojenská príprava pokračuje

Na výcvik nastúpilo 94 nových záujemcov


Na výcvik dobrovoľnej vojenskej prípravy začiatkom augusta nastúpilo 94 záujemcov (73 mužov a 21 žien), ktorých v piatok 4. augusta na slávnostnom nástupe v priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine privítal minister obrany Peter Gajdoš spolu so zástupcom náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Pavlom Mackom. S výcvikom zároveň v Martine začalo aj 217 budúcich profesionálnych vojakov.

Čítať ďalej
  • 15.08. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Dlouhá cesta k BMPT

Ruská armáda nedávno změnila názor na kontroverzní bojové vozidlo podpory tanků BMPT a chystá se ho zavést do řadové služby. Cesta k tomuto obrněnci každopádně nebyla jednoduchá a zrodilo se několik zajímavých experimentů a demonstrátorů, z nichž jeden se v květnu tohoto roku dostal do expozice muzea fi rmy Uralvagonzavod.

Čítať ďalej
  • 14.08. 2017
  • Lukáš Visingr

Co bylo a co bude ve VTÚ?

Potěšitelný je trvalý zájem o odborné portfolio Vojenského technického ústavu (VTÚ). Uvést lze prezentace pro předsedu Správy státních hmotných rezerv P. Švagra nebo předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost D. Drábovou.

Čítať ďalej
  • 14.08. 2017
  • Vojenský technický ústav

Knižné novinky