ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Projekt „Detské mesto povolaní“

V rámci projektu „Detské mesto povolaní“ sa 18. októbra konala prezentácia povolaní pre deti 9. ročníkov základných škôl v nákupnom centre Borry Mall v Bratislave.

Čítať ďalej
  • 20.10. 2017
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Národná rada schválila vyslanie vojakov do Iraku

Poslanci Národnej rady SR v piatok 13. októbra schválili mandát na vyslanie príslušníkov Ozbrojených síl SR do Iraku v počte do 25 osôb. Ich úlohou bude výcvik, poskytovanie poradenstva a asistencia pri budovaní kapacít irackých bezpečnostných síl v rámci aktivity NATO Training and Capacity Building in Iraq (NTCB-I). Materiál tento týždeň prešiel tiež Výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť a Zahraničným výborom NR SR.

Čítať ďalej
  • 20.10. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Športový deň príslušníkov VePBA

V piatok 13. októbra sa príslušníci Veliteľstva posádky Bratislava (VePBA) zúčastnili na športovom dni na Zochovej chate. Za pekného počasia absolvovali výstup na vrchol Malých Karpát - Veľkú Homolu (709 m n. m.), ktorá je pre svoju rozhľadňu azda najznámejšia a najviac navštevovaná v okolí Bratislavy.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2017
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Armádní víceboj Summer Survival 2017

Univerzita obrany vyhrála sedmnáctý ročník armádního víceboje Summer Survival 2017, který se v týdnu od 2. do 6. října konal ve Vyškově. Druhé místo s odstupem pouhého jednoho bodu získalo mužstvo 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely a třetí pozice patřila 43. výsadkovému praporu "A" Chrudim. V soutěži s mezinárodní účastí na vojáky čekala řada náročných úkolů a nelehkých překážek.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2017
  • Ministerstvo obrany ČR

Absolventi dobrovoľnej vojenskej prípravy

zložili v Martine vojenskú prísahu


V Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine úspešne ukončilo výcvik 82 absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy. Po zložení vojenskej prísahy budú zajtrajším dňom povýšení do hodnosti „vojak 2. stupňa“. Na slávnostnom nástupe sa v utorok 17. októbra zúčastnili aj minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky