ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Medzinárodný výcvik príslušníkov CIMIC

V kasárňach SNP v Martine, konkrétne v priestoroch Strediska CIMIC a PSYOPS, sa dňa 13. novembra 2017 začal spoločný výcvik krajín Poľska, Rumunska, Česka a Slovenska v odbornosti civilno-vojenská spolupráca (CIMIC – z anglického „Civil-Military Cooperation“).

Čítať ďalej
  • 15.11. 2017
  • Pozemné sily OS SR

Výcvik příslušníků roty aktivních záloh v Náměšti

Minulý týden byla u 22. základny vrtulníkového letectva v Náměti nad Oslavou a ve VVP Březina připravena pro příslušníky Roty aktivních záloh 22. zVrL soustředěná příprava. Výcviku se účastnilo bezmála třicet záložáků, z toho polovina byli nováčci, kteří se tohoto výcviku účastnili poprvé.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2017
  • 22. zVrL

Vyhodnotenie FotoAtack a Galérie MIL 2017

V priestoroch Posádkového klubu Trenčín sa 9. novembra uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov celorezortných prehliadok FotoAtak a Galéria MIL za rok 2017 za účasti náčelníka odboru personálneho manažmentu Štábu pre podporu operácií GŠ OS SR plukovníka Patrika Adamca, riaditeľa Personálneho úradu OS SR plukovníka Ivana Sálašiho a ďalších hostí.

Čítať ďalej
  • 13.11. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

T-64BM Bulat

Ukrajinské modernizace tanků řady T-64

Charkovská strojírenská konstrukční kancelář A. A. Morozova (ChKBM) se snažila využít skutečnosti, že po rozpadu SSSR zůstalo na území Ukrajiny velké množství tanků typové řady T-64. Připravila proto několik modernizačních projektů ve snaze oslovit ukrajinskou armádu i potenciální zákazníky v zahraničí.

Čítať ďalej
  • 11.11. 2017
  • Martin Smíšek

Knižné novinky