ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Záujem o vstup do Ozbrojených síl SR

po spustení kampane výrazne vzrástol


Marketingová kampaň rezortu obrany na podporu regrutácie prispela k výraznemu zvýšeniu záujmu o službu v ozbrojených silách. Od jej predstavenia a spustenia vzrástol počet žiadostí o vstup do Ozbrojených síl SR takmer dvojnásobne, pričom v mesiacoch marec a apríl bolo podaných až 1472 žiadostí.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Vyšlo nové ATM 6/2019

Vážení čtenáři, vyšlo červnové číslo časopisu ATM, které bylo k dispozici na veletrhu IDET 2019 v Brně již 29. května. Na stáncích časopis najdete 31. května.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2019
  • Redakce

Previerka „ZUS-ky“ na vododrome

V priestoroch Centra výcviku Lešť, na vodnom cvičisku Vododrom sa 23. mája uskutočnila úspešná previerka, kontrolné cvičenie záchrannej a uvoľňovacej skupiny (ZUS). Veliteľ ženijného práporu Sereď podplukovník František Mihalovič vysvetľuje, že cieľom zamestnania bolo kontrolné cvičenie ZUS, jej zásah pri strate spojenia brodiaceho bojového vozidla a neskôr pri evakuácii člena posádky vozidla.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Úspešná certifikácia 4. rotácie pre Lotyšsko

Dvojtýždňové vyvedenie príslušníkov prvej mechanizovanej roty nitrianskeho mechanizovaného práporu s pridelenými jednotkami, ktorí predstavujú slovenský kontingent v 4. rotácii predsunutej prítomnosti NATO v Lotyšsku (eFP) vyvrcholil 22. a 23. mája v priestoroch Centra výcviku Lešť úspešnou certifikáciou.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky