ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Dohoda mezi Českou republikou a USA

o spolupráci v oblasti obrany se blíží


V Praze se ve dnech 21. až 23. září konalo druhé kolo vyjednávání o dohodě o obranné spolupráci za účasti vyjednávacích týmů ČR a USA. Účastníci jednání během druhého kola podrobně projednali návrh Dohody o obranné spolupráci (DCA). Schůzka vedla k významnému pokroku v řadě oblastí a podařilo se vyjasnit většinu nejasných bodů.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2022
  • Ministerstvo obrany ČR

Medzinárodné cvičenie Toxic Valley 2022

Vo výcvikovom a testovacom centre Radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (VTC RCHBO) v Zemianskych Kostoľanoch sa v dňoch 5. až 16. 9. 2022 opäť stretli odberové SICA (Sampling and Identification of Chemical Agents) tímy a mobilné chemické identifikačné laboratória Ozbrojených síl Belgicka, Českej republiky, Litvy, Francúzska, Rakúska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Slovinska, Spojených štátov amerických, Talianska a Slovenskej republiky na medzinárodnom cvičení Toxic Valley 2022.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2022
  • 103. prrchbo

Prezentácia činnosti Vojenskej polície

Dňa 14. septembra 2022 vykonali príslušníci Vojenskej polície ukážku techniky, výstroje, výzbroje a prezentáciu činností kriminalistického technika. Ukážka sa konala pre žiakov špeciálnej základnej školy a študentov odborného učilišťa vo Vranove nad Topľou, kde bola počas ukážok študentom prezentovaná činnosť, úlohy a pôsobnosť Vojenskej polície.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2022
  • Vojenská polícia

Chemici oslavovali v Rožňave

Dňa 1. septembra 2022 uplynulo 55 rokov od vzniku Radiačných stredísk a zároveň sa v tomto roku zavŕši tridsať rokov trvajúca prítomnosť chemických jednotiek, resp. jednotiek RCHBO na Gemeri a Malohonte. Pri tejto príležitosti si príslušníci 103. Gemersko-malohontského práporu RCHBO Rožňava a jemu predchádzajúcich útvarov v posádkach Rimavská Sobota, Rožňava a Trenčín, členovia Únie priateľov vojenských chemikov a verejnosť pripomenuli tieto významné historické míľniky.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2022
  • 103. prrchbo

Knižné novinky