ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Cvičenie Tatra Freedom 01/19 splnilo svoj cieľ

V dňoch 13. a 14. februára 2019 vykonalo Operačné centrum krídla velenia riadenia a prieskumu prvé tohtoročné simulované cvičenie zo série cvičení Tatra Freedom. Cieľom cvičenia bolo precvičiť a zdokonaliť príslušníkov deklarovanej jednotky z vedenia bojovej činnosti pri rôznych krízových situáciách.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • kvrps

Zdokonaľovacia príprava príslušníkov 11. mpr

V priestoroch posádkového cvičiska Sučany sa 6. februára konala zdokonaľovacia príprava Veliteľstva a štábu 11. mechanizovaného práporu Martin. Súčasťou tejto prípravy bola streľba z ručných zbraní - nastrelenie samopalu vz. 58 a streľba z pištole CZ P-09.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2019
  • 11. mpr

V Bruselu jednali ministři obrany NATO

o Afghánistánu i dalších tématech


Ve dnech 13. až 14. února se ministr obrany Lubomír Metnar zúčastnil zasedání ministrů obrany zemí NATO v Bruselu. Mezi hlavní témata patřil zánik smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (smlouva INF) a situace v Afghánistánu.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Strakoničtí záchranáři chystají nové aktivity

i pro kolegy z ostatních útvarů


Strakonické CLS (Combat LifeSaver) centrum připravuje pro Armádu ČR již řadu let nezdravotnický personál. Ovšem i zdravotničtí záchranáři, kteří zde vojáky učí, jak poskytnout první pomoc v bojových podmínkách, se musí neustále vzdělávat. Zdejší výukové středisko proto chystá několik aktivit, které nabízí i zdravotníkům z jiných útvarů.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2019
  • 25. plrp

Knižné novinky