ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania: ATM Exclusive a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Aktívne zálohy budú atraktívnejšie

Aktívne zálohy budú v budúcom roku atraktívnejšie. Vyplýva to z novely zákona o brannej povinnosti. Zmeny dnes na rokovaní schválili Bezpečnostná rada SR aj vláda. Za nových podmienok by mali vojaci aktívnych záloh cvičiť od mája 2018.

Čítať ďalej
  • 29.11. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Tretí týždeň výcviku do operácie UNFICYP

V treťom týždni výcviku v rámci odbornej prípravy si cvičiace jednotky precvičili nadobudnuté znalosti z teoretickej časti v praxi na Posádkovom cvičisku Kolíňanský vrch. Spojári pripravili plán spojenia a zabezpečili potrebné spojovacie prostriedky pre cvičiace jednotky, s ktorými sa stretnú aj na Cypre.

Čítať ďalej
  • 29.11. 2017
  • plrb

Slovenskí absolventi elitného kurzu Komando

V taktických situáciách a činnostiach blížiacich sa reálnym bojovým podmienkam, so zvýšenou psychickou a fyzickou záťažou, prebiehal v termíne od 23. októbra 2017 do 17. novembra 2017 v Českej republike kurz Komando.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky