Modelář

Najstarší modelársky časopis v Európe vydávaný nepretržite od roku 1949. Ako jediný vo svojej kategórii dominuje na českom a slovenskom časopiseckom trhu. Cieľovou skupinou sú priaznivci plastikových modelov. Obsah: novinky na trhu; recenzie; stavebné postupy; tipy a triky. Špeciálne vydanie: Modelář Extra, vychádza dvakrát ročne.

Skyhawky nad Malvínami 2

V roce 1982 proběhla krátká, ale velmi intenzivní válka mezi Argentinou a Velkou Británii. Předmětem konfliktu bylo nehostinné souostroví v jižním Atlantiku. Britové je nazývali Falklandské, Argentinci Malvínské ostrovy. V prudkých vzdušných bojích, které představovaly velmi důležitou část konfliktu, se na argentinské straně významně angažovaly letouny Douglas A-4 Skyhawk. Nasadilo je jak letectvo (Fuerza Aérea Argentina), tak i velitelství námořního letectva (Comando de la Aviación Naval Argentina). Odvážní piloti v té době již zastarávajících Skyhawků si ve střetnutí s královským námořnictvem vedli poměrně dobře.

Čítať ďalej
  • 25.11. 2020
  • Jan Máče

Vought F4U-4B

Jezevčíkův nápad na „Modelář retro-chellenge“ mě od počátku nadchnul. Ani ne tak volbou levné staré stavebnice, kterých mám doma dost, a stále je ještě hodlám někdy postavit, ale především omezením použití komerčních doplňků.

Čítať ďalej
  • 12.11. 2020
  • Josef Choreň

Lanz Bulldog D8500 mod. 1938

Ukrajinská firma Miniart sa znovu postarala o milé prekvapenie, keď koncom tohto roku do svojho výrobného programu nečakane zaradila malý nemecký traktor Lanz Bulldog D8500. Jako poznám stratégiu tejto firmy, neostane len pri jednej modifikácii. Už teraz sú dostupné dva typy – D8500 mod. 1938 s oceľovými kolesami a D8506 mod. 1937 s kolesami na pneumatikách, očakávam ešte minimálne jednu verziu so strechou.

Čítať ďalej
  • 11.11. 2020
  • Štefan Pásztor

F-35A Lightning II

Keď sa F-35 Lightning II začal pomaly rozlietavať do sveta, renomovaní výrobcovia kitov predstavili svoje produkty na túto tému. V prípade konvenčnej verzie F-35A v mierke 1:72 majú modelári na výber zo stavebníc firiem Hasegawa, Italeri a Academy.

Čítať ďalej
  • 10.11. 2020
  • Pavol Vilinský

Knižné novinky