Súťaž modelárov „Plastic shock“

Dňa 25. februára dopravné krídlo Kuchyňa otvorilo sezónu modelárskych súťaží na Slovensku. 17. ročník súťaže zahájil veliteľ dopravného krídla M. R. Štefánika plukovník Ing. Peter Prokop a generálmajor Ing. Juraj Baránek v.v., ktorý je jedným zo zakladateľov Plastic shock.

Pre široký záujem súťažiacich a divákov nám toto stretnutie umožňuje rozvíjať a obohacovať súťaž o nové kategórie a špeciálne ceny. Jednou zo špeciálnych cien je „Memoriál Grahama Wardella“ pilota, ktorý tragicky zahynul 6. júna 1999 pri svojom vystúpení na SIAD-e. Túto cenu získal pán Martin Pernica s modelom Sea Fury. Okrem hlavných ocenení bola pripravená špeciálna cena pohár Veliteľa dopravného krídla Kuchyňa, ktorú získal pán Ľuboš Šebík s modelom Shark.

Súťaže sa zúčastnilo 77 súťažiacich s vyše 210 modelmi, pre ktorých bolo pripravených 13 základných kategórií. Sprievodnou akciou tohtoročnej súťaže bola výstava RC modelov s ukážkou v halovom lietaní.

Na záver veliteľ vyzdvihol prácu všetkých súťažiacich, ako aj organizátorov. Tento rok súťaž Plastic shock navštívilo viac ako 400 divákov.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text a foto: por. Mgr. Katarína Petráková, Dopravné krídlo generála Milana Rastislava Štefánika Kuchyňa, Ozbrojené sily SR

Knižné novinky