Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Nové nízkotarifové zájezdy Eurowings

Eurowings představují „Eurowings Holidays“, značku zaměřenou na turismus, vytvořenou na základě spolupráce Eurowings a Tropo. Díky tomu jsou stránky Eurowings rozšířeny na cestovatelský portál s komplexní nabídkou. Sestavení nabídky probíhá přes zavedenou cestovní kancelář Tropo z Hamburku. Již se startem „Eurowings Holidays“ je v nabízeném portfoliu více než 15 000 hotelů, z nichž všechny mají dle Holidaycheck hodnocení nejméně 70 procent.

Čítať ďalej
  • 14.03. 2017
  • Eurowings

V Sliači hodnotili výcvikový rok 2016

Každoročne sa na úvod nového výcvikového roku v útvaroch Ozbrojených síl Slovenskej republiky vykonávajú veliteľské zhromaždenia. Hlavným cieľom týchto zhromaždení je komplexné zhodnotenie plnenia úloh predchádzajúceho výcvikového obdobia v procese napredovania a prispôsobovania sa novým výzvam a podmienkam v Ozbrojených silách SR a objasnenie hlavných úloh na ďalší výcvikový rok.

Čítať ďalej
  • 13.03. 2017
  • tks

Wizz Air spúšťa linku z Bratislavy do Sofie

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air si dnes pripomína 1. rok pôsobenia na Letisku M. R. Štefánika a oznamuje spustenie novej leteckej linky z Letiska Bratislava do Sofie v Bulharsku. Nová linka bude v prevádzke od 30. júna 2017 s frekvenciou 4 x týždenne – v pondelky, stredy, piatky a nedele. Cestujúci si už teraz môžu rezervovať letenky na webe dopravca.

Čítať ďalej
  • 10.03. 2017
  • Letisko Bratislava

Důstojníci z Air War College v Náměšti

V úterý 7. března navštívilo 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou jedenadvacet amerických důstojníků, kteří v současné době studují na alabamské letecké válečné akademii (Air War College). Součástí osnov jsou rovněž regionální a kulturní studia, tentokrát zaměřená na Evropu.

Čítať ďalej
  • 10.03. 2017
  • 22. zVrL

Knižné novinky