Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Českú vládu priviezli dve vojenské lietadlá

Ako pravdepodobne viete, v Košiciach sa nedávno uskutočnilo spoločné rokovanie vlád Českej republiky a Slovenskej republiky. Česká delegácia na čele s predsedom vlády Andrejom Babišom vstúpila na košickú pôdu na košickom medzinárodnom letisku, a to po vystúpení z dvoch lietadiel českého vojenského letectva.

Čítať ďalej
  • 11.10. 2018
  • Radomír Mlýnek

Wizz Air mení od novembra podmienky

prepravy príručnej batožiny


Letecký dopravca Wizz Air, ktorý zabezpečuje z Letiska M. R. Štefánika pravidelné lety do päť destinácií – Londýn-Luton, Skopje, Sofia, Kyjev-Žuljany, Ľvov – mení od 1. novembra 2018 podmienky prepravy príručnej batožiny.

Čítať ďalej
  • 11.10. 2018
  • Letisko Bratislava, Wizz Air

Polské Su-22

Poslední v Evropě


Čas je neúprosný. Zatímco mnozí čtenáři si stíhací bombardovací letoun Suchoj Su-22M4 pamatují jako jeden z nejmodernějších a nejvýkonnějších typů ve výzbroji československého a posléze českého vojenského letectva, pro mladou generaci už jde spíše o historický stroj, možná relikt studené války, který mohou spatřit ve sbírkách leteckých muzeí, včetně toho v Praze-Kbelích. Jedinou dostupnou možnost, jak vidět v Evropě Su-22 ještě v operačním provozu, nabízejí polské vzdušné síly. I v nich se ale kariéra letounu rychle chýlí ke konci.

Čítať ďalej
  • 10.10. 2018
  • Tomáš Soušek

České aerolinie slaví 95 let

V letošním roce, kdy si připomínáme 100 let od založení samostatného Československa, slaví i České aerolinie neméně významné výročí - 95 let jejich existence. Jubileum, kterým se může pochlubit jen několik málo současných leteckých dopravců na světě.

Čítať ďalej
  • 10.10. 2018
  • Ing. Milan Cvrkal, LHS

Pri Sliači sa zrútilo vojenské lietadlo L-39

Medzi Sliačom a Kováčovou sa dnes, v stredu 10. októbra približne o 14.15 hod. zrútilo cvičné vojenské lietadlo L-39ZAM Albatros evidenčného čísla 4711. Lietadlo padlo do neobývanej oblasti. Obidvaja piloti sa katapultovali a nehodu prežili.

Čítať ďalej
  • 10.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky