Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Doplňková linka DHL do Ostravy

Na podzim minulého roku začala zásilková expresní služba DHL posílat na lince z Lipska na letiště Leoše Janáčka Ostrava doplňkový spoj v podobě většího typu Boeing 757F provozovatele European Air Transport z báze v Lipsku nebo britské odnože DHL Air.

Čítať ďalej
  • 11.04. 2018
  • Václav Kudela

CSAT získaly od CAAC osvědčení pro údržbu

letadel čínských dopravců jako první v Evropě


Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, prošla jako první nezávislá organizace v Evropě úspěšným certifikačním procesem a obdržela od čínského úřadu pro civilního letectví (CAAC - Civil Aviation Administration of China) oprávnění na traťovou údržbu letadel čínských dopravců. Hlavní výhodou je, že zaměstnanci mohou nyní potvrdit, že je letadlo po údržbě schopné provozu bez nutné přítomnosti technika aerolinie.

Čítať ďalej
  • 11.04. 2018
  • Czech Airlines Technics

Oman Air převzal první Boeing 737 MAX 8

Dopravce Oman Air převzal 31. ledna letošního roku první ze třiceti objednaných Boeingů 737 MAX 8 (v.č. 43294/6762), zalétaný letos 16. ledna a nyní provozovaný s poznávací značkou A4O-MA.

Čítať ďalej
  • 11.04. 2018
  • Ing. Milan Cvrkal – LHS, Jiří Kučírek

Generál Bečvář pogratuloval afghánským pilotům

k úspěšnému ukončení výcviku


Za účasti náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře, velitele vzdušných sil AČR generálmajora Jaromíra Šebesty a dalších hostů se v úterý 10. dubna v prostorách státního podniku Lom Praha s. p. na letišti Pardubice uskutečnilo slavnostní vyřazení afghánských pilotů.

Čítať ďalej
  • 11.04. 2018
  • Armáda ČR

Američania predstavili v Bratislave

najnovšiu verziu lietadla F-16


Zástupcovia globálnej bezpečnostnej spoločnosti Lockheed Martin predstavili 10. apríla 2018 v Bratislave nielen svoju firmu rozvíjajúcu pokročilé technológie a vyrábajúcu okrem mnohých ďalších produktov aj lietadlá, ale prezentovali tiež viacúčelové stíhacie lietadlo F-16 Block 70, ktoré Spojené štáty ponúkajú Slovenskej republike.

Čítať ďalej
  • 11.04. 2018
  • Ján Begala, Michal Stolár

Knižné novinky