Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Štábny nácvik vo veliteľstve VzS OS SR

V súlade s plánom prípravy VzS OS SR a veliteľstva VzS OS SR vo výcvikovom roku 2018 je pre výcvikový rok 2018 určená ako hlavná spoločná výcviková aktivita VzS OS SR v oblasti prípravy veliteľov a štábov Veliteľsko-štábne cvičenie (VŠC) s čiastočným vyvedením vojska (ČVV) označené ako Air Shield 2018 (AISD18), ktorého vykonanie je plánované v termíne 1. – 12. októbra 2018.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Embraer 190-E2 certifikován a dodáván

Ve středu 28. února letošního roku obdržel brazilský výrobce Embraer hned tři typové certifikáty na jeho inovovaný stroj E190-E2, a sice od domácí Agência Nacional de Aviação Civil, americké Federal Aviation Administration a evropské European Aviation Safety Agency.

Čítať ďalej
  • 13.04. 2018
  • Jiří Kučírek

Letitý Piper Aerostar v Praze

V půlce šedesátých let byla navržena v USA konstruktérem Tedem R. Smithem jediná a velmi vzácná verze letadla Piper s charakteristicky umístěným křídlem uprostřed trupu, postavena tehdejší Ted Smith Aircraft Company a poprvé zalétána v roce 1967.

Čítať ďalej
  • 13.04. 2018
  • Václav Kudela

Vzdušné sily Arabského polostrova

Arabský polostrov zahŕňa štáty oplývajúce nezmernými ropnými náleziskami, ale aj štáty bez tohto prírodného bohatstva. Náš časopis tohto roku už priniesol články o vzdušných silách Kataru, v čísle 2, a Kuvajtu, v čísle 3. Preto sme sa rozhodli doplniť informácie aj o vzdušných silách ostatných štátov regiónu. V tejto prvej časti začneme už vlastne neexistujúcimi jemenskými vzdušnými silami a priblížime si aj jordánske vzdušné sily.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2018
  • RNDr. Michal J. Stolár

Knižné novinky