Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Wizz Air stavia nové výcvikové centrum

Letecká spoločnosť Wizz Airdnes oznámila, že na konci roka 2018 otvorí nové výcvikové stredisko. Bude pozostávať z dvoch najmodernejších plných letových simulátorov (Full Flight Simulator), jedného pevného simulátora (Fixed Base Simulator), simulátora na evakuáciu kabíny pre pasažierov a trenažéra na skutočné hasenie požiarov.

Čítať ďalej
  • 24.04. 2018
  • Wizz Air

Výcvikové lety lietadiel MiG-29

Príjemné bezoblačné počasie posledných dní využili piloti lietadiel MiG-29 na precvičenie letov skupinovej zlietanosti v malej, strednej a veľkej výške v zostave roja (4 lietadlá), ako aj na precvičenie taktického manévrovania v zostave dvojice a v roji. Zvládnutie tohto druhu letov je dôležitým predpokladom na úspešné a efektívne plnenie úloh bojového použitia pri zabezpečení ochrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 23.04. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Rekordní obrat ŘLP ČR i přes snížení cen

Hrubý zisk státního podniku Řízení letového provozu České republiky v roce 2017 dosáhl 484 milionů korun a to při celkovém obratu ve výši 4 191 664 tis. Kč. Jedná se tak o nejvyšší obrat v historii podniku. I přes snížení cen za poskytované služby v roce 2017 byl dosažen a překročen plánovaný výsledek hospodaření.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • ŘLP ČR

Knižné novinky