Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Dodán první Boeing 737 MAX 9

Ve středu 21. března letošního roku byl výrobcem Boeing dodán první exemplář Boeingu 737 MAX 9. Stroj (v.č. 42991/6771), zalétaný letos 9. března, převzali zástupci úvodního zákazníka pro danou verzi Boeingu 737 MAX, jímž je Lion Air Group.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • Jiří Kučírek

Ministryně obrany navštívila záchranku v Líních

Armáda České republiky zajišťuje již od roku 1990 provoz záchranné služby v Plzeňském a Karlovarském kraji. O tom, jak vypadá služba záchranářů, kteří poskytují pomoc v režimu 24/7 se dnes přesvědčila ministryně v doprovodu ředitele Agentury vojenského zdravotnictví brigádního generála Zoltána Bubeníka a dalších hostů.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Atlanta naďalej svetovou jednotkou

Organizácia ACI (Airports Council International, čiže Medzinárodná rada letísk), ktorá je globálnym obchodným reprezentantom svojich členských letísk voči vládam a medzinárodným organizáciám (ICAO, IATA i ďalším), zverejnila nedávno predbežné štatistiky o leteckej doprave cestujúcich i nákladov v roku 2017.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • Letisko Košice

Knižné novinky