Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

AČR převzala od Aera tři letouny L-159T2

Aero Vodochody Aerospace a.s. dodalo Armádě ČR tři dvoumístné letouny L-159T2, na nichž byla realizována řada významných modernizací, aby odpovídaly novým požadavkům Vzdušných sil AČR na pokročilý výcvik pilotů i plnění vojenských operací. Tyto letouny nahradí na 21. základně taktického letectva v Čáslavi stroje L-39ZA, které letos po desítkách let úspěšného provozu končí svou službu v armádě.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2019
  • Aero Vodochody Aerospace

Emirates na letní sezónu nasazuje

Airbus A380 do Ammánu a Maskatu


Prestižní letecká společnost Emirates se připravuje na oblíbené období letních dovolených a na trasy do Jordánska a Ománu nasazuje své ikonické letouny A380.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2019
  • Emirates

General Atlantic oznamuje partnerství s Kiwi.com

Globální growth equity společnost General Atlantic včera oznámila strategickou investici do české online cestovní platformy kiwi.com. Její zakladatelé Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zůstávají významnými podílníky a pokračují v řízení strategického růstu společnosti v rámci partnerství s General Atlantic. Podmínky dohody nebyly zveřejněny.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2019
  • Kiwi.com

Letisko Bratislava má novú svetelnú

približovaciu sústavu pre dráhu 22


Letisko M. R. Štefánika má od soboty 1. júna v prevádzkenajmodernejšiu svetelnú približovaciu sústavu pre vzletovo-pristávaciu dráhu 22! Po 16 týždňoch výstavby, s ktorou sa začalo v polovici februára, môžu piloti lietadiel od 1. júna využívať približovaciu sústavu, akú využívajú aj najväčšie svetové letiská! Jej výhodou sú moderné návestidlá s LED svetelným zdrojom, ktoré prinášajú až o 70 percent nižšiu spotrebu elektrickej energie oproti pôvodnej sústave.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2019
  • Letisko Bratislava

TAP slaví 15 let linky Praha – Lisabon

Portugalská letecká společnost TAP Air Portugal právě slaví 15 let existence své pravidelné přímé linky z Prahy do Lisabonu. Přímá linka Praha – Lisabon společnosti TAP Air Portugal, která létá každý den, je jedinou celoročně provozovanou přímou pravidelnou linkou mezi Českou republikou a Portugalskem.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2019
  • TAP Air Portugal

Knižné novinky