Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Letisko Košice: Fotopohľady do histórie

29. diel, Do 328Jet na linke do Bratislavy


Už sme si spomínali, že niekedy sa na našom letisku nečakane objaví na linkovom lete iný typ lietadla ako ten štandardne používaný. Dôvody na takúto zmenu sú rôzne. My vám dnes jeden z nich uvedieme.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2022
  • Rado Mlýnek

Odborný výcvik zvinovania rádiolokačnej techniky

Dňa 14. júna 2022 vykonali príslušníci roty rádiolokačného prieskumu Ožďany odborný výcvik zvinovania a rozvinovania rádiokolačnej techniky. Hlavným cieľom bolo zdokonalenie príslušníkov práporu rádiolokačného prieskumu vo vykonávaní zvinovania a rozvinovania rádiolokátora RL-4AM.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2022
  • 2. b

Vrtulníkáři cvičili s libereckými chemiky

V týdnu od 6. do 10. června 2022 zavítala na 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou již podruhé jednotka libereckých chemiků z 312. praporu radiační, chemické a biologické ochrany, aby spolu s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva procvičili dekontaminaci vrtulníků, jejich posádek a neseného nákladu.

Čítať ďalej
  • 17.06. 2022
  • 22. zVrL

Taktické simulační centrum Pardubice

​Taktické simulační centrum v Pardubicích bylo vybudováno v roce 2011 v rámci Centra leteckého výcviku, jehož zřizovatelem je LOM Praha s.p. Simulační výcvik je důležitým moderním prvkem nejen taktického letectva, který umožňuje nácvik řešení různých taktických a bojových situací za hranicí viditelnosti, s podporou řídícího bojového použití GCI nebo předsunutého leteckého návodčího JFAC.

Čítať ďalej
  • 17.06. 2022
  • Univerzita obrany

Když víte, že nesmíte minout

Češi s RBS-70 zasáhli všechny cíle


Strakoničtí protiletadlovci se během svého působení v misi eFP (enhanced Forward Presence) Battlegroup v Litvě zapojili do největšího aliančního cvičení pozemní protivzdušné obrany Ramstein Legacy 2022. Z Litvy se přesunuli na území Lotyšska. Vrcholem cvičení byly ostré bojové střelby z kompletů RBS-70.

Čítať ďalej
  • 17.06. 2022
  • 25. plrp

Knižné novinky