Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Celkem 215 hodin strávili piloti ve vzduchu

během mezinárodního cvičení Sky Avenger 2018


V termínu od 18. do 29. června probíhalo českoamerické cvičení Sky Avenger 2018. Čeští a američtí stíhači sváděli vzdušné souboje, plánovali a realizovali komplexní mise, doplňovali palivo ve vzduchu a spolupracovali s leteckými návodčími. Celkem ve vzduchu strávili 215 hodin a realizovali 153 letů.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • 21.zTL

Memorandum o spolupráci v cestovním ruchu

s podporou Letiště Praha a agentur


Středočeský kraj spojí síly v podpoře cestovního ruchu s Letištěm Praha a agenturami CzechTourism a Prague City Tourism. Cílem včera podepsaného Memoranda o spolupráci v oblasti cestovního ruchu – spolupráce „TouchPoint“ je podpora cestovního ruchu a přilákání zejména movité klientely.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • Středočeský kraj, Letiště Praha

Nový letiskový salónik v Bratislave

Letisko Bratislava sa od prvého júna pridáva na zoznam adries prestížnych letiskových salónikov. Mastercard v spolupráci s bratislavským Letiskom M. R. Štefánika otvoril nový biznis salónik Mastercard Caproni Lounge pre všetkých držiteľov prémiových kariet Mastercard. Mastercard tak svojim klientom prináša komfort aj potrebné súkromie na chvíle odpočinku, občerstvenia alebo vybavenia pracovných povinností pred odletom.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2018
  • Letisko Bratislava

Z Bratislavy pribudla priama linka do Turecka

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave dnes pribudla nová pravidelná priama letecká linka do Turecka, do dovolenkového letoviska Dalaman. Letecký dopravca Ryanair spustil novú linku z Bratislavy do Dalamanu s frekvenciou 1x týždenne, každý štvrtok. Dalaman je pritom jednou z 8 nových liniek, ktoré Ryanair otvára tento rok z Bratislavy.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • Letisko Bratislava

Flóra očima autisty na pardubickém letišti

Provozovatel civilní části pardubického mezinárodního letiště, společnost East Bohemian Transport, ve spolupráci s Rodinným Integračním Centrem představují v prostorách letiště fotografie Kennetha Paula Packard-Haase.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • Letiště Pardubice

Knižné novinky