Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Emirates zpřístupnily prémiové salonky v Dubaji

Emirates zpřístupnily luxusní salonky na mezinárodním letišti v Dubaji všem členům věrnostního programu Skywards a jejich hostům letícím s Emirates. Všichni nyní mohou za poplatek využívat salonky bez ohledu na cestovní třídu. Cestující byznys třídy mají rovněž možnost doplatit si přístup do salonků první třídy. Jednorázové vstupy je opravňují až k čtyřhodinovému pobytu v prémiových saloncích Emirates.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • Emirates

Z Bratislavy letecky do Moskvy aj v lete 2017

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa cestujúci dostanú aj počas jari a leta 2017 priamou leteckou linkou do Moskvy. Letecká spoločnosť Pobeda, ktorá linku prevádzkuje 4 x týždenne, už spustila predaj leteniek na jarnú a letnú sezónu.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • Letisko Bratislava

Zvolen předseda představenstva Letiště Praha

Ve společnosti Letiště Praha, a. s., dochází ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • Letiště Praha

Špeciálny výcvik výkonných letcov

Každý výkonný letec musí poznať a prakticky ovládať zásady núdzového opustenia lietadla v havarijnej situácii ktorá môže nastať na zemi ako aj počas letu lietadla, a zároveň následnú činnosť a spôsoby použitia záchranných systémov a prostriedkov príslušného typu lietadla. Tieto činnosti sú pravidelne precvičované počas špeciálnej prípravy výkonných letcov ako aj počas nácviku praktických zručností pri výcviku prežitia.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • tks

Knižné novinky