Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Vládě ČR předloženy tři veřejné zakázky

Ve středu 7. února 2018 vzala vláda České republiky na vědomí informace o třech veřejných zakázkách, které předložila ministryně obrany Karla Šlechtová. Jde o pořízení materiálu a zajištění služeb nutných pro bezproblémový chod a fungování vojáků jak při cvičeních na území České republiky, tak při jejich působení v zahraničních misích.

Čítať ďalej
  • 08.02. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Saab dostal objednávku na zaistenie vývoja

a prevádzkovej podpory Gripenov


Spoločnosť Saab, dodávateľ obranných a bezpečnostných riešení, dostala od Švédskej správy obranného materiálu (FMV) objednávku na zaistenie vývoja a prevádzkovej podpory Gripenov v období od roku 2018 do roku 2020. Celková hodnota objednávky je 1 miliarda 350 miliónov švédskych korún.

Čítať ďalej
  • 08.02. 2018
  • Saab

Armádní Mi-17 přepravil transplantační týmy

V pondělí 5. února zhruba půl hodiny před polednem přistál na letišti Praha-Kbely vrtulník Mi-17 (ev. č. 0849) s lékařskými týmy FN Motol a IKEM. Specialisté Transplantačního centra Fakultní nemocnice Motol a IKEM se vraceli z Olomouce, kam letěli k odběru orgánů. V letošním roce se jedná o první přepravu transplantačních týmů, kdy se kbelští letci podíleli na záchraně lidského života.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Armáda ČR

Na letisku Bratislava pribudli informačné totemy

Na bratislavskom letisku M. R. Stefánika pribudla "smart" novinka, ktorá turistom uľahčí úvodnú orientáciu v hlavnom meste. Vďaka novým informačným dotykovým totemom majú návštevníci slovenskej metropoly možnosť vyhľadať si dôležité informácie o destinácii hneď po prílete.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • Letisko Bratislava

Knižné novinky