Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Komplexný štábny nácvik na Sliači

V dňoch 13. a 14. júna 2017 bol v Taktickom krídle Sliač vykonaný komplexný štábny nácvik zameraný na činnosť celého štábu útvaru ako celku pre plnenie úloh. Nácvik bol zameraný na zdokonaľovanie návykov vyčlenených príslušníkov do bojového štábu a operačnej plánovacej skupiny Taktického krídla Sliač v plnení funkčných povinností a vzájomnej zastupiteľnosti.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2017
  • tks

Wizz Air objednáva ďalších 10 lietadiel A321ceo

Wizz Air Holdings Plc (“Spoločnosť” a, spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami, “Wizz Air”), dnes oznámila objednávku ďalších 10 lietadiel Airbus A321ceo s motormi V2500 IAE International Aero Engines AG (“Airbus Agreement”).

Čítať ďalej
  • 21.06. 2017
  • Wizz Air

Druhý den na Paris Air Show

Na rozdíl od pondělí, kdy Airbus na Paris Air Show nezaznamenal takový počet kontraktů a předběžných dohod jako americký konkurent Boeing, i když na pevné objednávky to nebylo tak jednoznačné (100 vs 105 letadel), v úterý se evropskému výrobci dařilo přeci jen lépe. V následujících řádcích opět přinášíme souhrn zakázek na velká komerční letadla za uplynulý den, nyní úterý 20. června.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2017
  • Jiří Kučírek

Živé vysílání Dobrého rána z letiště Brno

Páteční ráno 16. června bylo na brněnském letišti nezvykle rušné. Od časných ranních hodin tam totiž hned několik míst připomínalo filmové ateliéry. Prostory odletové haly, řízení letového provozu, meteo služebnu a další místa obsadili kameramani, zvukaři, osvětlovači, moderátoři a další zaměstnanci České televize. Za minutu šest odstartovalo živé vysílání Dobrého rána přímo z letiště. Podívejte se, jaká to byla jízda.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2017
  • Letiště Brno

Unikátne riešenie ako nakupovať letenky po novom

Spoločnosť Asiana prevádzkujúca na Slovensku unikátne riešenia pre vyhľadávanie, rezerváciu a nákup leteniek včera v Bratislave predstavila vylepšený web Superletuška.sk, k tomu úplne novú mobilnú aplikáciu pre súkromnú klientelu Superletuška, ale aj efektívny nástroj na nákup leteniek pre firmy Mojasuperletuška.sk.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2017
  • Superletuška.sk

Knižné novinky